"Великої мобілізації не уникнути": екскомандир з "Айдару" проаналізував втрати Росії та України
Політичний і військовий аналітик, ветеран АТО, колишній командир роти в батальйоні "Айдар" (2014) Євген Дикий розповів, що Росія веде проти Україну виснажливу війну. Також він наголосив, що Росія втрачає на фронті більше людей, проте у них є мобілізаційний резерв.
Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю ТСН, інформує UAINFO.org.
"Фактично зараз відбувається змагання, у кого першого закінчаться люди. Взагалі-то йдеться про ресурси. Але поки що по "залізу" і у нас, і у росіян запас міцності є. А тому наразі відбуваються змагання, коли закінчиться головний ресурс - люди. І тут на нашу користь виступає те, що ворожі втрати значно більші за наші. Я керуюсь не нашими даними, а напряму з фронту. В мене є багато друзів, які залишаються воювати. Також є дані незалежних дослідників. Співвідношення втрат можна підрахувати. Ці співвідношення втрат такі: там, де ми наступаємо 1:3, там, де захищаємось у них можуть бути у 5 разів більші втрати", - пояснив він.
Євген Дикий наголосив, що в РФ великий мобілізаційний резерв. На рік вони можуть призивати до 700 тисяч росіян.
"Якщо брати абстрактно - це 7 мільйонів. У них є поточний набір - це 20 тисяч на місяць. Це ті, кого вони заманюють на контракт. Це і зеки, і ті, хто відслужив строкову службу. Цього ледве вистачає, щоб "залатати" втрати. У них є примусова мобілізація. Вперше вони набрали від 400 до 450 тисячі людей. Наразі їхня пропускна здатність - це 200-250 тисяч за раз. 11 вересня був підписаний указ Шойгу про набір 200 тисяч "мобіків". Вони здатні за раз набирати по 200 тисяч людей тричі на рік", - вважає військовий аналітик.
Читайте також: Єдиний реєстр військовозобов’язаних уже працює: адвокат пояснив, які дані туди потрапляють
Військовий наголосив, що Україна весь цей час воює меншою кількістю.
"На фронті до їхньої цифри 420 тисяч ми ще і не наближались. Ми воюємо значно меншою кількістю", - розповів він.
При цьому Євген Дикий вважає, що в Україні великої мобілізації не уникнути. Одна із причини - це необхідність демобілізації тих, хто воює від перших днів. Також він назвав чинники, чому українці не хочуть йти до армії.
Колишній військовий наголосив, що на початку війни в українців був великий ентузіазм, щоб захистити країну. Проте війна триває вже надто довго.
"Чекати такого ж ентузіазму зі півтора року війни, коли абсолютно незрозуміло, скільки ця війна триватиме - це або брехати, або не розуміння людської психології. Не хотіти йти на війну - це нормально. Не є нормою, коли людина радісно кричить - я хочу воювати. Але з цим небажанням потрібно щось зробити. Тобто війна - це не те, на що йдуть з бажанням, це реальність, від якої не втекти. Ти просто розумієш, що всі інші вибори - вони гірші. Що йти на війну - це погано, це дуже страшно. Але на війні буває страшно і є вибір - або ти навчишся керувати страхом, або він керуватиме тобою. Це треба зрозуміти й тут: йти на війну страшно, але піти на війну - це менше зло. Бо якщо ти не підеш - буде гірше", - сказав він.
Читайте також: "Причин для страху багато, і це нормально": психологиня пояснила, чому чоловіки ховаються від мобілізації
Експерт вважає, що мобілізація триватиме, проте людям потрібно дати чіткі терміни перебування в армії та провести демобілізацію тих, хто воює від перших днів.
"Великої мобілізації, на мою думку, не уникнути. З боку держави має бути низка кроків, зокрема - демобілізувати тих, хто відвоював півтора року. Це не можна зробити за день. Я чудово розумію командирів, які не хочуть відпускати тих, хто воює від перших днів. Це були мотивовані та досвідчені люди. Але зараз вони зношені та втомлені. Але не всі підуть. Я знаю хлопців, років 30, які не підуть. Але тим, кому за 50 - треба демобілізовувати. Півтора року цієї війни - це велике навантаження. Але якщо буде рішення, що через пів року ті, хто воює від перших днів, підуть додому - це правильно. Їх можна замінити", - вважає він.
Військовий аналітик вважає, що саме так можна пришвидшити мобілізацію в Україні, адже чіткі терміни дадуть людям розуміння, скільки часу їм доведеться пробути на фронті.
"Це впливає на мотивацію тих, кого треба мобілізувати. Мало хто готовий купити квиток в один кінець, навіть добровольці. Тоді (у перші дні повномасштабної війни - ред.) усі думали - або загинемо, або переможемо. Варіанту, що це затягнеться на роки, не було. Люди йшли на кілька місяців, але не підписувались воювати до кінця свого життя. Ми маємо встановити фіксований термін служби з дедлайном. Далі людина може або залишатись, або повернутись в тил. Розв'язання цієї проблеми зрушить мобілізацію", - сказав він.
Читайте також: Військовий висловився про мобілізацію та скандали у тилу: "Люди не розуміють, скільки їм служити"
Євген Дикий також вважає, що призовникам потрібно дати право обирати ту військову частину, в якій вони хочуть служити. Адже дуже часто люди бояться, що через поганого командира вони стануть "м'ясом". Для цього він переконаний, що потрібно скасувати указ, який це забороняє.
"Далі цілу хвилю добровольців дало б скасування одного указу. Бо є різні командири й потрапити під поганого - це потрапити на "м'ясо". Вони (призовники - ред.) готові піти у ті частини, де служать їхні друзі, родичі. І тоді частина виписує відношення, а військкомат цю людину туди посилає", - пояснив військовий аналітик.
Також Дикий наголосив, що військкоматам потрібно враховувати цивільне життя мобілізованих, зокрема їх досвід роботи. Військовий також наголосив, що суспільство має право тиснути на тих, хто ухиляється від служби в армії.
"Дівчина має задуматись, чи хоче вона мати стосунки з істотою чоловічої статі, яка чомусь під час такої війни не пішла воювати. Це те, що треба від нас. Гайки потрібно закрутити, але після тих кроків, про які ми говорили. Треба криміналізувати ухилення від військового обліку", - вважає Євген Дикий.
Аналітик зазначив, що тоді Україна зможе мобілізувати ще мільйон людей.
"І тоді у нас буде ще мільйон людей у пікселі – і ми винесемо орків", - пояснив він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки