MENU

Китайські астронавти виростили в космосі помідори й салат: це важливо не лише з точки зору їжі

267 0

Китайські астронавти виростили в космосі помідори й салат: це важливо не лише з точки зору їжі

Китайським астронавтам з місії "Шеньчжоу-16", які повернулися на Землю після кількох місяців перебування в космосі, вдалося виростити на борту космічної станції "Тяньгун" Китайського національного космічного управління (CNSA) салат, помідори та зелену цибулю.

Про це розповіло видання Space.com. Досягнення китайців дає надію на те, що людство зможе вирощувати свіжі овочі на Місяці та Марсі, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Як стало відомо, салат було посаджено ще в червні і після цього астронавтам вдалося зібрати чотири врожаї. У серпні ж були висаджені помідори черрі та зелена цибуля, які також дали врожай.

Місія Китаю з вирощування земних культур у невагомості є важливою складовою космічних амбіцій країни. Як відомо, Китай, як і інші світові країни,прагне відправити своїх астронавтів у багаторічні космічні місії, які не можуть бути залежними від імпорту їжі з Землі.

Вчений з Китайського центру досліджень і підготовки астронавтів Янг Рензе розповів, що апарат, який дозволив виростити овочі у космосі, "є ключовою частиною всієї системи контролю навколишнього середовища і життєзабезпечення (ECLSS)", і використовується в космосі для перевірки відповідних технологій.

За його словами, в майбутньому китайські вчені мають намір зосередитися на "швидкому і масштабному вирощуванні" продуктів.

Система, про яку говорить Рензе, по суті, є безпечним та придатним для життя і стійким середовищем, яке дозволить людям виживати в космосі впродовж довготривалих місій.

Як пояснив вчений, рослини не лише забезпечуватимуть астронавтів свіжими продуктами, але й поглинатимуть вуглекислий газ з повітря і вироблятимуть кисень за допомогою фотосинтезу. Очікується, що вони також регенеруватимуть та очищатимуть воду за допомогою транспірації (випаровування води з поверхні рослин).

Розробка має важливе значення для Китаю, якщо він, зрештою, має намір здійснювати місії у далекий космос, а також заснувати базу на Місяці чи, навіть, на Марсі.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини