MENU

Байден і Сі Цзиньпін проведуть переговори в Сан-Франциско: чого чекати від зустрічі й чи можливі проривні рішення

332 0

Байден і Сі Цзиньпін проведуть переговори в Сан-Франциско: чого чекати від зустрічі й чи можливі проривні рішення

Президент США Джо Байден і глава Китаю Сі Цзіньпін запланували двосторонні переговори в Сан-Франциско (Сполучені Штати) 15 листопада, коли лідери зберуться на форум Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Ця зустріч на найвищому рівні може стати першою за рік.

Із посиланням на неназваного чиновника видання Kyodo News написало, що Америка й Китай ведуть останні приготування до переговорів на найвищому рівні в кулуарах форуму. Пекін офіційно (станом на ранок 8 листопада) не підтвердив участь Сі Цзіньпіна у саміті АТЕС, але Білий дім заявив минулого тижня, що між державами "існує принципова домовленість" про зустріч лідерів у Сан-Франциско, перелає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Востаннє Сі Цзіньпін відвідував територію США у квітні 2017 року. У листопаді 2022-го лідери Сполучених Штатів і КНР зустрічалися віч-на-віч на Балі (Індонезія) під час саміту "Великої двадцятки".

У Reuters заявили, що Вашингтон і Пекін "намагаються стабілізувати напружені стосунки... але дружелюбності та великих угод у найближчому майбутньому не спостерігається".

17-й форум АТЕС збере разом 21 країну, на частку яких припадає близько 62% світового ВВП і майже половина світової торгівлі.

Деякі аналітики кажуть, що у відносинах Китаю та Штатів є ознаки невеликих покращень, проте відновлення справді функціонального діалогу між ними займе багато часу.

"Це буде дуже діловий і дуже впертий процес... Але водночас, я думаю, говорити краще, ніж не говорити", – прокоментував ймовірну двосторонню зустріч на найвищому рівні Віктор Ча, експерт з Азії у вашингтонському Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

Прикметно, що адміністрація Байдена піддалася критиці республіканців за те, що нібито "зіграла на руку Пекіну". Однак у Білому домі існує думка, що "ставки настільки високі", що пряма взаємодія, особливо на рівні лідерів, життєво важлива для врегулювання напруженості.

Очікується, що наступного тижня (з 13 листопада) у Сан-Франциско відбудуться акції протесту: одні підтримають Пекін, інші виступлять проти порушень прав людини в Китаї.

Метью Гудман, торговий експерт, який був координатором Білого дому на останньому саміті АТЕС, що проходив у США в 2011 році, заявив: Штати, швидше за все, прагнутимуть позиціонувати себе як найбільш динамічного економічного партнера Азії.

"Не думаю, що вони збираються відкрито намагатися "вивернути ножа", але думаю, що вони спробують показати шляхом порівняння, що Штати добре ростуть", – сказав Гудман.

Але, на думку низки експертів, Вашингтону досі не вдалося переконати Азію, що це щось більше, ніж "бліда альтернатива" повноцінній регіональній торговій угоді, яку тодішній президент Дональд Трамп залишив у 2017 році.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини