"Шукаю дружину, віддам сестру": військовозобов'язані українці укладають фіктивні шлюби, аби уникнути мобілізації
Колаж ТСН.ua
За словами адвоката, довести фіктивність шлюбу дуже складно.
Після низки новин про ймовірне посилення мобілізації, в Україні з’явились так звані "свахи", які пропонують для військовозобов’язаних знайомство та фіктивне одруження з жінками, які мають інвалідність, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Згідно з законодавством, шлюб з жінкою, яка має інвалідність, дає чоловікам право виїхати за кордон в якості супроводжуючого. Цією обставиною вже більше як рік користуються жінки, які мають інвалідність, пропонуючи свою руку за грошову винагороду.
Читайте також: Посилення мобілізації в Україні: експерт розповів про загрозу призову всіх без винятку
Тепер, як виявилось, фіктивні шлюби стають міні-індустрією — в профільних інтернет-спільнотах з’явились об’яви, автори яких вказують, що в них "є декілька жінок" для укладання фіктивних шлюбів. Як свідчить статистика однієї з таких інтернет-спільнот, зараз ця група в соцмережі налічує вже 2,5 тисячі учасників.
Як виявилось, в цих спільнотах учасниками тепер є не тільки жінки, які мають інвалідність, а й матері-одиначки. Вони також пропонують свої послуги.
Свої послуги, які межують з нелегальністю, жінки оцінюють від 3000 до 6500 доларів.
Серед об’яв є і такі, автори яких пропонують в якості винагороди…своїх родичів. Так один з учасників спільноти написав, що шукає бажаючого, з яким готовий обмінятися сестрою. В якості винагороди для себе просить жінку з інвалідністю.
Адвокат Андрій Межирицький, який знається на темі мобілізації, в коментарі для ТСН так прокоментував інтернет-пропозиції фіктивних шлюбів: "Фіктивність шлюбу встановлюється однозначно тільки судовим рішенням. На моє переконання, встановити його можно в разі добровільного зізнання однією стороною або обома. Якщо обидві сторони будуть стверджувати, що цей шлюб є реальним, не дивлячись ні на які супутні обставини — все це не доводить фіктивність шлюбу. Це достатньо складна категорія для доказування. Але якщо хтось з учасників заявить про фіктивність, то його можна визнати фіктивним".
Читайте також: У ЗСУ розповіли про проблеми мобілізації
При цьому юрист звертає увагу обох сторін, що укладання шлюбу тягне за собою всі реальні обов’язки та надає права з розпоряджання спільним майном.
На питання про те, чи буде процвітати бізнес на фіктивних шлюбах, Андрій Межирицький відповідає однозначно: "На жаль, буде, не дивлячись на те, що з цим борються".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки