"Джуліані був агентом Путіна". У США обговорюють арешт Дубінського через зв’язок нардепа з адвокатом Трампа
Дональд Трамп і Руді Джуліані (Фото:REUTERS/Gleb Garanich/Jonathan Ernst)
Американське видання New York Times опублікувало матеріал про справу українського нардепа Олександра Дубінського, підозрюваного в держзраді. Журналісти вказують на зв’язок Дубінського з адвокатом експрезидента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.
При цьому ексстарший науковий співробітник Атлантичної ради Андерс Аслунд, коментуючи справу Дубінського, написав, що звинувачення СБУ в контактах Джуліані в Україні, може означати, що і "Джуліані був агентом Путіна", інформує UAINFO.org. з посиланням на NV.ua.
"Це велика справа: СБУ стверджує, що головні соратники Джуліані в Україні: Олександр Дубінський, ексдепутат Андрій Деркач і експрокурор Костянтин Кулик приєдналися до Військової розвідки (ГРУ) Росії. Джуліані був агентом Путіна", — написав він у Twitter.
New York Times пише, що українська поліція та прокуратура звинуватили Олександра Дубінського, екснардепа Андрія Деркача та ексзаступника генпрокурора Костянтина Кулика в державній зраді, заявивши, що вони вступили в змову з російською розвідкою, допомагаючи Джуліані кілька років тому зв’язати сім'ю Байденів із корупцією в Україні.
Видання наголошує, що Кулик 2019 року підготував службову записку з пропозицією провести розслідування щодо сина президента США Гантера Байдена у зв’язку з його роллю в раді директорів енергетичної компанії Burisma.
Також були замішані Дубінський і Деркач, які публічно виступали за проведення в Україні розслідування щодо Хантера Байдена. Вони також просували надуману версію про те, що саме Україна, а не Росія, втручалася в президентські вибори 2016 року в США.
Усім трьом висунули обвинувачення в державній зраді та участі в злочинній організації. Звинувачення стосуються "інформаційно-підривної діяльності" і стосуються дій у 2019 році перед виборами президента США. У них не йдеться, чи припинилася ця діяльність і коли.
New York Times нагадує, що напередодні виборів 2020 року у США Джуліані, а потім і Трамп закликали українських посадовців простежити за звинуваченнями на адресу Гантера Байдена. Зокрема, у липні 2019 року Трамп зателефонував президенту України Володимиру Зеленському і зажадав провести розслідування щодо Байденів, тоді як адміністрація Трампа відмовлялася від військової допомоги українській армії.
Критики стверджують, що тиск на розслідування щодо Байденів був політично вмотивованим, спрямованим на зниження шансів Джо Байдена в боротьбі з Трампом на президентських виборах 2020 року.
Трамп і Джуліані заперечують, що в їхніх контактах з українськими чиновниками було щось недоречне, причому Трамп назвав свою телефонну розмову із Зеленським "ідеальною". Адміністрація заявила, що військова допомога Україні була припинена через побоювання з приводу корупції в українському уряді.
Ці події призвели до першого імпічменту Трампа в Палаті представників. У Сенаті його було виправдано.
Українські ЗМІ висловили припущення, що обвинувальні висновки мають для Зеленського і політичну складову: вони покликані дати зрозуміти Байдену, що зараз, коли його адміністрація домагається від Конгресу надання військової допомоги Україні, Київ буде викорінювати обвинувачених російських агентів, зокрема й тих, хто висував обвинувачення проти його сім'ї.
У заявах, опублікованих у понеділок, українські правоохоронці та внутрішня розвідка країни заявили, що і Дубінський, і Деркач, і Кулик були членами шпигунської мережі, яка була створена всередині українського уряду та працювала під керівництвом російської військової розвідки, відомої як ГРУ.
У заяві спецслужби йдеться, що росіяни заплатили членам цієї групи 10 мільйонів доларів. Помічника Деркача Ігоря Колеснікова було затримано раніше і засуджено за звинуваченням у державній зраді.
Деркач і Кулик втекли з України після повномасштабного вторгнення Росії. Дубінський же був відправлений під варту.
Дубінський у своїй заяві, опублікованій у Telegram, сказав, що прокуратура "не надала жодного факту", який би підтверджував ці звинувачення, і що ці звинувачення є помстою за критику уряду Зеленського. За його словами, півтора року тому він давав свідчення як свідок у справі про державну зраду Деркача, але на той момент його не було обвинувачено в жодних правопорушеннях.
Видання нагадує, що Дубінського виключили зі "Слуги народу" 2021 року після того, як США запровадили проти нього санкції за втручання в американський політичний процес.
У заяві української розвідки йдеться про те, що Кулик використовував своє становище в Генпрокуратурі для просування розслідувань, які працювали "на користь Кремля", водночас не уточнюють, у яких саме справах.
Наприкінці 2018 року Кулик склав семисторінкове досьє, в якому стверджувалося, що українські прокурори мають у своєму розпорядженні докази, які «можуть свідчити про вчинення колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом корупційних дій, спрямованих на особисте незаконне збагачення», як стверджує копія, яка потрапила в мережу українського блогера.
Із досьє випливало, що Джо Байден, перебуваючи на посаді віцепрезидента, намагався припинити корупційне розслідування щодо газової компанії Burisma Holdings, до ради директорів якої входив його син.
Колишні колеги Кулика по прокуратурі підтвердили, що він написав цей документ, що допоміг привести в рух зусилля Джуліані, який домагався проведення розслідування в Україні.
Згідно із записами Білого дому, у телефонній розмові із Зеленським, яка стала центральною у справі про імпічмент, Трамп попросив українського президента розслідувати ймовірний конфлікт інтересів Байдена, коли він був віцепрезидентом. Трамп заперечує, що він пов’язував військову допомогу Україні з розслідуванням щодо сім'ї Байденів.
До складання досьє звинувачення в корупції та зв’язках із Росією протягом багатьох років переслідували Кулика в українських ЗМІ та серед груп у боротьбі з корупцією.
У 2016 році в Україні йому було висунуто обвинувачення в незаконному збагаченні за володіння квартирами та автомобілями, які не відповідали його скромній офіційній зарплаті. Один з автомобілів, Toyota Land Cruiser, купив батько військового командира, який воює на боці Росії у війні на сході України.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки