Путін не здатен на мінімум. Москва не має шансів навіть на те, аби захопити Донбас, – американський військовий аналітик
Якщо війну завершити на умовах, схожих на нинішню ситуацію, це буде не мир, а період переозброєння для подальшого продовження конфлікту, вважає Майкл Кофман з Центру військово-морського аналізу США.
Досягти цілей, які були у Кремля на початку війни і захопити принаймні Донбас у РФ вже не вийде. І якщо наступний рік буде використаний Україною і Заходом для розв’язання проблем з постачанням озброєння і резервами, то це допоможе ЗСУ отримати військову перевагу для успіхів на фронті.
Таку думку в інтерв'ю NV висловив Майкл Кофман, провідний науковий співробітник Центру військово-морського аналізу США та Фонду Карнегі, інформує UAINFO.org.
«Поразка РФ взаємопов'язана з перемогою України. Росія може зазнати поразки, оскільки мінімальні політичні цілі у неї - це захоплення Донбасу. Важко уявити, як з нинішнім станом військ вона може бути на це здатна. Досягти цілей, які в неї були на початку війни, вона вже не зможе», — вважає Кофман.
Водночас, він переконаний, що якщо війна закінчиться в умовах, які схожі на нинішню ситуацію, коли частина української території окупована, то це буде період переозброєння, який призведе до подальшого продовження війни.
«І цей період буде переважно на користь РФ, а не України. Тому що Україна залежить від західної підтримки, а західна підтримка запізнювалася весь цей час. І тоді чого можна очікувати, якщо буде умовне перемир’я, — Захід вважатиме, що питання заморожене», — пояснив аналітик.
Також, за прогнозами Кофмана, Україна може відновити свої сили і разом з Заходу вирішити існуючі проблеми, щоб отримати військові успіхи у 2024 році.
«Якщо це буде рік для відновлення військового потенціалу, мобілізації суспільства, налагодження серійного виробництва озброєнь в Україні, розв’язання проблем із резервами та навчанням, тоді Україна має можливість досягнення військової переваги для успіхів на полі бою», — пояснив експерт.
Ключовий виклик у цьому всьому, на його думку, для України — зміна стратегії та знаходження нового підходу військових дій на наступний рік і на 2025-й, бажано спільно із Заходом. На Заході має бути забезпечення підтримки і ресурсами. «Бо я бачу певні проблеми в єдності зусиль, що теж необхідно вирішити», — резюмує аналітик.
Більш докладно відповіді Кофмана і його бачення закінчення війни можна прочитати в його інтерв'ю «Не глухий кут, а війна за ініціативу. Впливовий військовий аналітик із США прогнозує, якими будуть наступні два роки боїв на фронті».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки