У війні почала позначатися перевага РФ в області РЕБ, – The Economist
Можливо, Захід мало що може зробити, щоб допомогти Україні.
Як пише видання The Economist, Москва протягом багатьох років приділяла "величезну увагу" в розробці вражаючого спектру засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) для протидії системам НАТО, тоді як Україна, за словами Валерія Залужного, опинилася на початку війни переважно з системами РЕБ радянських часів, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Читайте також: На піку війна дронів: у ЗСУ розповіли про особливості російських атак з FPV-безпілотниками
"У березні Україна виявила, що її снаряди Excalibur з GPS-наведенням раптово почали відхилятися від цілі через російські перешкоди. Щось подібне стало відбуватися і з керованими авіабомбами JDAM-ER. Українські ракети великої дальності GMLRS, що запускаються HIMARS, також почали промахуватися повз свої цілі. У деяких районах більшість ракет GMLRS зараз збиваються. Ще більше занепокоєння викликає зростаюча здатність російських засобів РЕБ протистояти безлічі дешевих БпЛА, які Україна використовує для всього: від розвідки й зв'язку на полі бою до вибуху при ударі по таким цілям, як танки або командні вузли", - йдеться в тексті.
Україна підготувала армію з приблизно 10 тис. пілотів дронів, які тепер постійно беруть участь у грі в кішки-мишки з російськими операторами РЕБ. Дрони дешеві, не набагато дорожче $1000 кожен, і Україна виробляє їх у величезних кількостях. Однак втрати від ворожих російських систем РЕБ, які або виводять з ладу системи наведення, або блокують зв'язок радіоуправління зі своїми операторами, часом досягають більше ніж 2000 в тиждень - такі дрони безцільно літають, поки у них не розрядяться батареї й вони не впадуть на землю.
Читайте також: Безпілотники Bayraktar практично не використовуються на фронті, оскільки росіяни посилили системи ППО і РЕБ — ГУР
Україна розробляє власні кошти РЕБ, такі, як "Покрова", здатна пригнічувати супутникові навігаційні системи, такі як російська ГЛОНАСС, і бути дуже ефективною проти баражуючих боєприпасів типу "Шахед-136". Але їй все одно не вистачає допомоги західних союзників, зазначає видання. Ситуація навряд чи зміниться, тому що РЕБ в США потрапляє під "передачу технологій" з обмеженим режимом експортного контролю, який жорстко контролюється Держдепом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки