MENU

Для чого використовуються швелери? Види та особливості вибору матеріалів

296 0

Для чого використовуються швелери? Види та особливості вибору матеріалів

Швелер – одна з найпопулярніших категорій металопрокату, що використовується в будівництві інженерних конструкцій різноманітного походження. Ця група будматеріалів має унікальні якості, які роблять швелер незамінним елементом будь-яких будівельних робіт. Крім будівництва, використовується також в машино- та автомобілебудуванні (в якості опорних та фіксуючих деталей, а також як оснащення для збірки-зварювання виробів).

Як виглядає швелер?

Оскільки швелер є популярним різновидом металевого прокату, його зовнішній вигляд всім добре відомий. Особливістю матеріалу є його П-формат.

Завдяки такій формі швелер зручно використовувати для армування елементів конструкцій, в якості опори, а також як нішу для комунікацій. Тобто там, де від матеріалу необхідна здатність несення великих навантажень, щільне прилягання одне до одного та наявність порожнини між елементами.

Завдяки популярності та відповідному представництву на рику, купити швелер сьогодні не є проблемою. Можна підібрати виріб за методом виробництва, формою та матеріалами виготовлення.

Метод виробництва

Наразі вирізняють два види швелерів за принципом виготовлення. Є швелер гарячекатаний та гнутий рівнополочний:

  • гарячекатаний – виробляється шляхом вальцювання заготовки під температурою понад 1200℃;
  • гнутий рівнополочний – виготовляється з гарячекатаної та холоднокатаної рулонної сталі на профілезгинальних станках.

Найчастіше використовується саме перший варіант, оскільки гарячекатаний швелер значно переважає гнутий рівнополочний за характеристиками міцності.

Формою

Сьогодні є можливість вибрати металопрофіль будь-якої форми та особливостей перетину для відповідних потреб. Як приклад металобаза КТ-Сталь у Харкові, де можна підібрати швелер гарячекатаний різного перетину та маркування, зокрема:

з паралельними гранями полиць (маркування П);

з ухилом внутрішніх граней полиць (маркування У).

Також є два різновиди швелерів, які використовуються досить рідно. Це швелер економічний (маркування Е) та легкої серії (маркування Л).

Матеріали виготовлення

Майже в усіх випадках швелери виготовляються з вуглецевої сталі. Є також варіанти з низьколегованої сталі, але їх присутність на ринку незначна. Крім того, швелери можуть бути виготовлені за спецзамовленням на основі високолегованої (нержавіючої, термостійкої) сталі з відповідним цінником.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини