MENU

Британії пропонували "кинути" Україну. ЗМІ розкрили план із продажем "Челсі"

663 0

Абрамович запропонував передати 2,3 млрд фунтів стерлінгів, отриманих від продажу "Челсі" не Україні, а Ізраїлю, повідомляє Telegraph Sport, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

За іншою версією ЗМІ, саме впливові ізраїльтяни запропонували спрямувати всі кошти в їхню країну, яка постраждала від нападу ХАМАС.

Британські офіційні особи відхилили цю пропозицію, а деякі міністри висловили припущення, що це була спроба опального олігарха уникнути осуду в Росії.

Абрамович вперше пообіцяв виплатити компенсацію "всім жертвам війни в Україні" після того, як 2 березня минулого року виставив "Челсі" на продаж. За вісім днів потому він потрапив під санкції через передбачувані зв'язки з Володимиром Путіним.

Усі кошти від продажу були передані фонду, а той уже мав перенаправити гроші жертвам війни у нашій країні. Однак, оскільки величезний фонд залишився недоторканим на замороженому рахунку, а Великобританія та Європа наполягають на тому, щоб він витрачався виключно всередині кордонів України, приватно було висунуто альтернативні пропозиції щодо його активів.

Джерела, близькі до переговорів, висловлюють протилежні думки щодо того, чи була ідея витратити гроші в Ізраїлі самим Абрамовичем чи країною, де він отримав громадянство у 2018 році.

Інсайдер, добре знайомий із позицією Великобританії, заявив, що позиція Москви пояснює, чому фонд залишається у підвішеному стані на замороженому банківському рахунку в Лондоні через 18 місяців.

"Абрамович не хоче, щоб Росія ганьбила його за те, що він витратив гроші в Україні", - сказав інсайдер про нинішню тупикову ситуацію.

Стверджувалося, що, крім потенційного використання грошей на гуманітарні цілі в Ізраїлі, після 7 жовтня Абрамович також запропонував варіант допомоги жертвам лютневого землетрусу в Туреччині, з якою у нього також були нещодавні зв'язки. Цей варіант також був відхилений британською владою.

Інші джерела повідомляють, що обговорення цього плану вів Ізраїль, а Абрамович про нього нічого не знав.

"Я знаю, що під час державних візитів ізраїльтяни запитували Великобританію, оскільки Роман є таким великим донором в Ізраїлі, чи розглянуть вони можливість надання ліцензії на будь-які його активи, а не лише на "Челсі", які буде пожертвувані на відновлення Ізраїлю", - заявило анонімне джерело Telegraph Sport. Кошти мали бути призначені для витрат на гуманітарні цілі на півдні Ізраїлю.

"Наскільки я розумію, уряд Великобританії сказав Ізраїлю тверде "ні", - додало джерело.

До введення санкцій минулого року зв'язки Абрамовича з Ізраїлем ставали дедалі тіснішими. Один із проектів, підписаний до війни Росії з Україною, полягав у фінансуванні посадки лісу на півдні Ізраїлю, присвяченого литовським євреям, які стали жертвами Голокосту.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини