Екс-співробітник Tesla заявив, що не вважає автопілот безпечним
Екс-співробітник Tesla, Лукаш Крупскі, порушує хвилюючі питання про безпеку безпілотних автомобілів компанії, заявляючи ЗМІ, що використовувана технологія недостатньо безпечна для дорожнього руху.
У травні Крупскі надав німецькій газеті Handelsblatt дані, включно зі скаргами клієнтів на програмне забезпечення Tesla для гальмування і безпілотного водіння. Він стверджує, що його стурбованість було проігноровано всередині країни, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
В інтерв'ю BBC, Крупскі висловив сумніви щодо використання штучного інтелекту (ШІ) в технології автопілота Tesla, особливо у світлі випадків «фантомного гальмування» і порушення вимог безпеки.
Tesla, в особі генерального директора Ілона Маска, наполягає на перевазі свого штучного інтелекту, назвавши його найкращим у реальному світі. Однак, Крупскі вважає, що «апаратне і програмне забезпечення не готові» для безпечного використання.
Читайте також: Камера в салоні Tesla стежитиме за водієм
Він виявив докази порушення вимог безпеки в даних компанії і стверджує, що навіть співробітники Tesla повідомляли про випадкове гальмування у відповідь на неіснуючі перешкоди.
За даними Tesla, клієнти з автопілотом стикаються з аваріями в середньому раз на 5 мільйонів миль, тоді як водії, які не використовують автопілот, у середньому проїжджають 1,5 мільйона миль між аваріями. Крупскі наголосив, що ці цифри викликають сумніви в безпеці технології.
Дослідження Міністерства юстиції США та інші розслідування підтверджують серйозність звинувачень, а витік даних Крупскі викликав інтерес з боку органів із захисту даних у Нідерландах, де розташована штаб-квартира Tesla в Європі.
Читайте також: Tesla назвали найбільш популярними електромобілями
Шість місяців роботи Крупскі в ролі інформатора призвели до виявлення «жахливих» фактів, і він поділився своїми даними з органами із захисту даних. Його дії були відзначені премією «План за свободу слова».
Висловлювання Крупскі викликають занепокоєння щодо безпеки безпілотних транспортних засобів, привертаючи увагу до питання законодавчої основи для використання такої технології.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки