MENU

Перший у Європі автогігант перейшов на чотириденний робочий тиждень: зарплати навіть зросли

1229 0

Перший у Європі автогігант перейшов на чотириденний робочий тиждень: зарплати навіть зросли

Автогігант з Італії Lamborghini вводить для своїх співробітників чотириденний робочий тиждень на постійній основі. Таким чином, вперше в автомобільній промисловості Європи вдалося досягти значного зменшення робочого часу, причому не лише без скорочення зарплати, а й з її підвищенням.

Як пише Reuters, відповідну угоду Lamborghini уклав із профспілками. Йдеться про запровадження чотириденного робочого тижня саме для працівників виробничих професій, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

"Працюй менше, але краще". Це принцип, яким супроводжувалися переговори, і який є частиною ширших обговорень", – заявили у профспілках FIOM та FIM-CISL після укладання угоди з Lamborghini.

Наголошується, що робітники на заводах компанії працюють вахтовим методом в основному у дві зміни. Тепер вони чергуватимуть п'ятиденний тиждень із чотириденним. У результаті загальна кількість робочих днів скоротиться 22 на дні на рік, заявили профспілки.

Частина співробітників Lamborghini працює в три зміни, включаючи нічні. Для таких працівників кожен п'ятиденний тиждень чергуватиметься з двома чотириденними. У них кількість робочих днів за рік зменшиться на 31 день.

Читайте також: Сергій Фурса: Які неприємності нас чекають без грошей Дяді Сема?

При цьому зарплата працівників буде підвищена на 50%. Крім того, передбачено одноразову премію за листопад-2023 у розмірі 1000 євро.

Очікується, що угода з Lamborghini стане частиною ширшого перегляду контрактів у автомобільній сфері. Зокрема, нові правила можуть зачепити й інші підрозділи Volkswagen, чиєю "дочкою" і є Lamborghini.

Агентство зазначає, що багато компаній та державних установ уже змінюють підходи до роботи, щоб покращити благополуччя співробітників. Крім того, дослідження показують, що "чотириденка" сприяє економії ресурсів самих компаній, що стало особливо актуальним після пандемії COVID-19 та зростання витрат.

В Італії ці тенденції стали дуже помітними. Зокрема, нещодавно італійська банківська група Intesa Sanpaolo заявила, що 70% із майже 30 тис. осіб, які мали можливість попросити про перехід на чотириденний робочий тиждень, зробили це, і кількість запитів зростає. У січні банк почав скорочувати робочий тиждень, щоб зменшити рахунки за електроенергію, це стало першим подібним кроком великого італійського роботодавця.

Читайте також: Українців чекають нові зарплати: у Кабміні розкрили, скільки зароблятимемо у 2024 році

Окрім того, виробник окулярів Essilorluxottica домовився з профспілками про тестування чотириденного робочого тижня на італійських заводах протягом 20 тижнів. Інші італійські групи, у тому числі аерокосмічна та оборонна група Leonardo, також ведуть переговори з профспілками щодо впровадження гнучкішого графіка на своїх виробничих майданчиках.

"Схеми чотириденного робочого тижня... показали, що співробітники працюють більше за менший час, збереження робочих місць та набір персоналу покращилися, а рівень захворюваності знизився", - зазначає агентство. Як приклад, зокрема, наводяться результати досліджень, проведених у Великій Британії та Іспанії.

Також нещодавно завершився великий експеримент із впровадження чотириденного тижня у Канаді. Тестування тривало цілий рік і показало перспективні результати. Більшість учасників вирішила залишити чотириденну навіть після закінчення експерименту.

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини