MENU

Одеський ДТЕК уникає відповідальності завдяки скандальному члену Національної комісії з енергетики Ользі Бабій – ЗМІ

293 0

Енергетичний монополіст компанія АТ "ДТЕК Одеські електромережі" спромоглася уникнути штрафу за численні порушення прав споживачів, повідомляє Багнет

Ухилитися від фінансової відповідальності монополістові допомогла скандальний член Національної комісії з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій, яка відповідає за контрольно-перевірочну діяльність. 

На засіданні НКРЕКП, присвяченому перевірці ДТЕКу, держчиновниця стала на бік генерального директора одеського підприємства Дмитра Григор'єва. Керівник акціонерного товариства пояснював систематичні порушення своєї компанії важкими умовами роботи, військовим становищем та ракетним обстрілом, загалом всіляко тиснув на жалість.

У результаті всупереч проекту Департаменту ліцензійного контролю оштрафувати ДТЕК на 170 тисяч гривень Ольга Бабій запропонувала зрозуміти і пробачити обмежитися простим попередженням. Тим самим чиновниця сприяла недоотриманню Державним бюджетом України додаткових коштів.

Цікаво, що таке прихильне ставлення Ольга Бабій демонструє виключно до одеського монополіста. Наприклад, у 2023 році за аналогічні порушення НКРЕКП оштрафувало енергетичні підприємства з одинадцяти областей України на суму понад 3 млн 726 тисяч гривень.

Ще один факт, який підтверджує «зацікавленість» Ольги Бабій – це відмова задовольнити скаргу одеського ОСББ №4. Жителі багатоповерхівки вимагали від АТ «ДТЕК Одеські електромережі» підписати з ними договір про розподілення електроенергії, а після відмови подали скаргу до НКРЕКП. Вже традиційно чиновниця у суперечці між споживачами та енергетичним монополістом стала на бік останнього.

Зазначимо, що Ольга Бабій, як і решта її колег з НКРЕКП, є одними з найбільш високооплачуваних чиновників у країні. 2020-го року Бабій задекларувала зарплату у розмірі 1,7 млн гривень на рік. Члени комісії чи не щоквартально виписують собі премії у половину посадового окладу «за особистий внесок у загальні результати роботи».

Національне агентство з питань протидії корупції (НАЗК) встановило, що посадовці НКРЕКП вчинили адміністративні порушення, голосуючи за власні премії. Проте притягти їх до відповідальності поки що не виходить. Чиновники вже вп'яте ігнорують виклик у НАЗК.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Багнет


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини