MENU

В "мертвому" космосі виявили гігантський зоряний потік вдесятеро більший за Чумацький Шлях

674 0

В "мертвому" космосі виявили гігантський зоряний потік вдесятеро більший за Чумацький Шлях

Астрономи виявили в міжгалактичному просторі, який раніше вважався мертвою зоною, гігантський зоряний потік, який майже в десять разів більший за нашу галактику Чумацький Шлях. Це унікальне явище, якого ніхто раніше не бачив.

Як пише Universe today, іронія в тому, що вчені навіть не сподівалися знайти цей потік. Основним завданням їхніх спостережень був пошук ореол навколо зірок, розташованих у великих галактиках, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Раніше вважалося, що простір між галактиками є мертвою зоною. Там зустрічаються поодинокі зірки-ізгої, але більша частина цього простору вважалася порожньою. Але тепер астрономи з різних європейських і каліфорнійських інститутів виявили слід від скупчення зірок, що протікає між галактиками.

Побачене явище вони назвали Гігантським коматозним потоком. Назва, однак, жодним чином не пов’язана із комою, як станом організму, який перестає функціонувати. Джерелом назви насправді є скупчення Волосся Вероніки (англійською воно називається скупчення Кома), з якого й походить цей потік.

Увагу на це скупчення галактик вперше звернув швейцарський астроном Фріц Цвіккі ще у 1933 році. Зокрема, його зацікавило те, що галактики в цьому скупченні рухаються занадто швидко, щоб бути спричиненими лише звичайною матерією. Саме це призвело до появи теорії існування "темної матерії". Попри те, що 90 років по тому науковці все ще не розуміють, що це за така матерія, її існування досі залишається найкращим припущенням щодо того, що змушує ці галактики рухатися так швидко.

Скупчення Волосся Вероніки містить понад тисячу занесених до каталогу галактик і знаходиться на відстані близько 300 мільйонів світлових років. Це робить його популярний для астрономів-аматорів, оскільки деякі з його яскравих галактик можна побачити за допомогою відносно невеликих аматорських телескопів.

Через такий 70-сантиметровий телескоп за скупченням спостерігав професійний астроном Майкл Річ з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США). Саме він першим виявив слабкий клаптик зоряного сліду між галактиками в скупченні.

Аби підтвердити, що він побачив саме те, що побачив, Річ звернувся до своїх колег в Іспанії. Завдяки 4,2-метровому телескопу Вільяма Гершеля вони змогли побачити всю довжину потоку і були вражені його масштабом.

Попри те, що потік знаходиться у середовищі, на яке впливають гравітаційні сили інших галактик, що знаходяться довкола, він рухається по прямій лінії і має вигляд цілісної "структури". Це звучить дивно, зважаючи на те, що він майже вдесятеро більший за нашу власну галактику.

Зоряні потоки виявляються вченими вже не вперше. Деякі навіть були помічені в Чумацькому Шляху. Але це перший випадок, коли астрономи знайшли потік настільки великий, що він перетинає прірву між галактиками.

Для того, щоб краще дослідити цей потік, а також знайти інші, астрономам потрібний ще потужніший телескоп. Дослідники сподіваються в найближчому майбутньому отримати доступ до Надзвичайно великого телескопу з величезною 39-метровою спостережною тарілкою чи телескопу "Евклід". Але отримати швидкий доступ до них може бути проблематично, оскільки існую великий попит на роботу з телескопами серед вчених з усього світу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини