MENU

Чому людству потрібно розібратися в земних проблемах, а потім лізти в космос

2270 0

Так сталося, що ми з чоловіком замість "Провини наші" пішли на фільм "Життя". Подивились фільм про недружніх інопланетян (після якого чоловік сказав, що більше у кіно зі мною не піде)і от що я тепер думаю. Провідні уми сучасності кажуть, що землянам варто зосередити усі зусилля на те, щоб вийти за межі нашої планети й активно шукати контакту із представниками позаземних цивілізацій. Так, Ілон Маск у Давосі прогнозував, що перший контакт із інопланетянами станеться не пізніше ніж через 50 років, а Стівен Хоакінг давно агітує за те, що будувати кораблі й летіти подалі від землі, бо ми скоро тут все винищимо й земна цивілізація самознищиться.

Чиатйте також: Європейське космічне агентство показало "політ" над Марсом. ВІДЕО

А тепер питання. Людство існує більше 200 тисяч років (це якщо говорити про Гомо Сапієнс), людські цивілізації також налічують тисячоліття, а ми й досі живемо на планеті страшенних протиріч. Сучасний 2017 рік: ми можемо підписатись в інстаграмі на астронавтів НАСА й щодня дивитись їх селфі під час виходу у відкритий космос, – одночасно у цьому році зафіксовано голод у Африці, якого цей континет давно не знав. Люди й досі вчаться бути толерантними до тих, хто від них відрізняється (особливі люди, меншини тощо) - і прогрес скажімо так не ахті. То як ми можемо налагодити контакт із представниками інших цивілізацій, які не те що будуть відрізнятись від нас, а будуть ну зовсім не такими?

Читайте також: Найбожевільніші знімки космічного телескопа Хаббл. ФОТО

Можливо, спершу варто розібратись у власних проблемах, земних (а оскільки це, прямо скажемо, неможливо, то й шукати собі проблем у вигляді контакту з інопланетянами скоріш за все не варто)? Знаю, не я перша це придумала, ще Лем у своєму "Солярісу" про це прямо натякнув: не лізь у космос, не розібравшись у собі спершу.

Уся історія існування людства – це виживання сильнішого. Насправді це жорстокий і невідворотній процес. І якщо нам, людям, пощастить справді увійти в контакт із позаземними цивілізаціями, то розіграється один сценарій із двох: якщо людська цивілізація буде сильнішою, ми колонізуємо прибульців, у іншому випадку колонізують нас. Мирно співіснування не буде однозначно. Цитата із фільму "Життя": "Воно нас не ненавидить, воно просто хоче вижити".

Катерина ПАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини