Шабунін заявив, що Офіс президента відмовився реєструвати петицію ЦПК про скасування "правок Лозового"
Віталій Шабунін (Фото:Олександр Данилюк/Facebook)
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що Офіс президента відмовився реєструвати його петицію про скасування правок "Лозового – Іонушаса".
Про це він повідомив у вівторок, 12 грудня, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Шабунін розповів, що петицію на сайт президента ЦПК подав ще в п’ятницю, 8 грудня, у якій запропонував президентові Володимиру Зеленському два варіанти дій:
- накласти вето з пропозиціями на проголосований законопроєкт № 10060, за який проголосувала Верховна Рада;
- внести новий законопроєкт.
Петицію подали після голосування Ради, а ввечері стало відомо, що Зеленський підписав законопроєкт про незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), у якому зберегли дію «правок Лозового». За інформацією ЦПК, фінальну версію законопроєкту готував голова правоохоронного комітету та нардеп від фракції Слуга народу Сергій Іонушас.
«Саме через те, що президент вже підписав законопроєкт, в ОП і відмовили в реєстрації нашої петиції. Мовляв, порушені питання не стосуються повноважень президента», — заявив Шабунін, додавши. що пункт про новий законопроєкт «не побачили».
За його словами, згідно з законом, законодавча ініціатива у Верховній Раді належить президентові. ЦПК подасть петицію ще раз.
«Правки Лозового» — зміни до КПК України, які, серед іншого, передбачали новий спосіб захисту від кримінального обвинувачення та переслідування — оскарження повідомлення про підозру. Це відбувається таким чином, що якщо суд визнає, що до оголошення підозри слідчі чи детективи вели розслідування довше за певний період, справу можуть закрити.
Зрештою норму скасували не повністю, як цього вимагала Єврокомісія та посли G7, а лише в період до оголошення підозри.
Раніше посли країн Великої сімки у спільній заяві в X висунули основні вимоги, які мають бути прописані в новому законі про посилення САП, наголосивши, що для ефективності реформи потрібно обов’язково скасувати дію «правок Лозового», а також захистити юрисдикцію САП/НАБУ та дозволити САП запитувати екстрадицію та ініціювати розслідування проти парламентарів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки