Раннє приймання їжі знижує ризик хвороб серця та інсультів
Вчені з'ясували, що раннє приймання їжі та відмова від пізньої вечері знижують ризик розвитку небезпечних серцево-судинних захворювань, у тому числі інфарктів та інсультів.
Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications, коротко про них розповідається у пресрелізі на MedicalXpress, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Знижують холестерин та містять вітаміни: 7 видів каш, які варто їсти на сніданок
Фахівці проаналізували дані про 103389 учасників когортного дослідження NutriNet-Sante (79 відсотків з яких були жінками із середнім віком 42 роки) для вивчення зв'язку між моделями споживання їжі та серцево-судинними захворюваннями. Щоб знизити ризик можливої помилки, дослідники врахували велику кількість додаткових факторів, включаючи вік, стать, сімейний стан, якість харчування, спосіб життя та цикл сну.
Результати показують, що перше приймання їжі в більш пізній час (наприклад, при пропуску сніданку) пов'язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, при цьому ризик збільшується на шість відсотків за кожну годину затримки. Наприклад, у людини, яка вперше їсть о 9-й ранку, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань на шість відсотків вища, ніж у того, хто їсть о 8-й ранку.
Читайте також: Їжа, яка гріє і лікує взимку: лікар-дієтолог порадила, як харчуватися, аби зберегти здоров'я взимку
Пізнє приймання їжі (після 21:00) пов'язане зі збільшенням ризику цереброваскулярних захворювань, таких як інсульт, на 28 відсотків порівняно з прийманням їжі до 20:00, особливо у жінок.
Нарешті, довша тривала тривалість нічного голодування (між останнім прийманням їжі протягом дня та першим прийманням їжі наступного дня) пов'язана зі зниженням ризику цереброваскулярних захворювань.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки