На блокпості здав місцевий: суддя з Маріуполя розповіла про полон і пропозиції зрадити Україну
Суддю Іллічівського суду Маріуполя Юлію Матвєєву окупанти викрали під час евакуації з Маріуполя ще торік у березні. В полоні жінку всіляко схиляли до зради. Але вона не лише не перейшла на бік загарбників, але винесла з полону списки інших наших бранців, яких схопили російські окупанти.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Валентини Доброти, інформує UAINFO.org.
Юлія Матвєєва - суддя з Маріуполя, яку бойовики фейкової "ДНР" звинуватили в "тероризмі". В полон вона потрапила, коли намагалася виїхати на підконтрольну Україні територію. Будинок жінки розбомбили росіяни на початку війни.
"Те, що ми побачили протягом нашого руху містом, такого немає навіть у фільмах. Це жах і місто-привид. Людей нема, все зруйновано, тіла на дорогах", - каже Юлія Матвєєва.
Юлію та її чоловіка одразу затримали ще на першому блокпості. Там її здав місцевий, який перейшов на бік Росії та чергував разом з окупантами.
"Коли я запитала, яка причина була затримання, коли я поставила це запитання, мені відповіли таким чином: ми вас затримуємо для того, щоб перевірити, чи нема крові на ваших руках", - каже суддя.
Читайте також: З’їв хробаків та живого пацюка, його ледь не зґвалтували: чемпіон з кікбоксингу розповів про жахи полону у РФ
Юлію у полоні катували струмом і погрожували розстрілом: "Спочатку мене обвинувачували в тероризмі, а потім мені змінили обвинувачення і приділили нове, що я своєю роботою, своїми рішеннями посягала на конституційний лад "ДНР". Таке обвинувачення, міра покарання передбачала, якщо я не помиляюсь, від 12 до 20 років позбавлення волі або розстріл. Перш ніж це обвинувачення мені озвучити, мені була озвучена пропозиція перейти на їхній бік та обійняти посаду судді "верховного суду "ДНР" в обмін на мою свободу".
На посаді судді Юлія оголошувала в розшук тих, хто перейшов на бік так званої "ДНР". У цьому її й звинувачували окупанти.
Суддя у полоні склала список усіх полонених, про яких знала, і ці три аркуші, списані від руки іменами, винесла із собою з полону.
"Моральний тиск був у тому, що вони казали нам, що не чекайте на обмін, вас ніхто не забере. А якщо забере, вас одразу, щойно ступите на українську землю, вас розстріляють, оскільки ви зрадники, якщо ви тут уже перебуваєте", - згадує суддя.
Читайте також: "Шматували, наче шашлик": британець розповів, як росіяни люто його катували в полоні
Матвєєву обміняли минулої осені. Тоді додому повернулося 108 українок - військових і цивільних. Вже згодом вона дізналася про своїх колишніх колег із Луганщини.
Один із них два роки тому отримав російське громадянство, але паспорт приховав, щоб отримувати гроші з українського бюджету, і так привласнив два мільйони гривень. Інша суддя створювала фейкові суди на тимчасово окупованих українських землях і робила кар'єру у фейковій "республіці".
Юлія Матвєєва нині працює в цивільній колегії. Справи про колаборантів не розглядає.
Через п'ять місяців після виходу з полону Юлії обміняли і її чоловіка.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки