Плацдарм ЗСУ за Дніпром: вдала операція чи самогубна місія? – думка експерта
Село Кринки на Херсонщині
З середини жовтня ЗСУ контролюють плацдарм за Дніпром на Херсонщині, і не всі впевнені, що це виправдано.
Український плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області виконує важливе воєнне завдання і зовсім не є марною тратою ресурсів. Таку думку висловив військовий оглядач Олександр Коваленко, інформує UAINFO.org.
"Останнім часом неодноразово зустрічаю думку, що ті події, що відбуваються на лівому березі Херсонської області в районі Кринок, не варті зусиль та ресурсів, які на них витрачаються. Для початку, хочу зазначити, що нещодавно група військ (ГВ) "Дніпро", що оперує на лівобережці Херсонської області, вважалася однією з найменш боєздатних після ГВ "Оборона Криму". Проте дуже швидко вона значно збільшила свій потенціал, насамперед шляхом кількісного приросту", - пояснив він.
Читайте також: NYT: Спроба ЗСУ закріпитися на лівому березі Дніпра – "самовбивча місія"
Він зазначив, що з початку цієї операції російському командуванню довелося посилити своє угруповання "Дніпро" з 60 тисяч осіб до понад 72 тисяч.
"Цей приріст відбувся не завдяки процесу брунькування і поділу особового складу і техніки РОВ, а за допомогою передислокації ряду підрозділів зі складу ГВ "Запоріжжя" і ГВ "Оборона Криму". Тобто, за принципом: десь прибуло, десь вибуло. Іншими словами:, там, де зникло, там, щось і ослабло. Напевно, саме завдяки цьому на захід від Роботиного і в районі Вербового, були закріплені за СОУ деякі позиції", – зазначає експерт.
Друге важливе завдання Сил оборони на цьому плацдармі – це знищення російської техніки й живої сили, чому сприяє ландшафт місцевості, що грає на руку українській армії.
Читайте також: Плацдарм на лівому березі Дніпра не здадуть, бо там висадились "особливі вояки", – офіцер
"Танки й ББМ знищуються там, в режимі нон-стоп. Однак в той час, як робота "комарів" (дронів) у всіх на виду, роботу артилерії багато хто не бачить, а вона так само вносить свою лепту в анігіляцію ворога. Наприклад, ліс південніше Кринок вже давно став великою квітучою могилою для підрозділів 810-го ОБр МП та 104 ДШД. Особливо для підрозділів 328 ДШП. Той рідкісний випадок, коли морпіхи та десантура упокоїлися в єдиному пориві", – зазначив Коваленко.
Експерт підкреслює, що в підсумку тут сталася ситуація, коли величезне російське угруповання, що має в своєму розпорядженні весь спектр сил і засобів, зазнає колосальних втрат і не здатне впоратися з невеликими українськими підрозділами ротного рівня, що мають з підтримки тільки артилерію і дрони з правого берега.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки