MENU

П’ять критеріїв вибору гідравлічного масла

106 0

Гідравлічна система будь-якого транспортного засобу має деталі з різних типів металів, які під впливом води та кислот можуть піддаватися корозії. Щоб уникнути цього, а також перешкодити передчасному зношуванню частин, варто використовувати спеціальні мастильні засоби. Гідравлічні мастила для авто, крім захисту від окислення металу, також сприяють тихій роботі трансмісії, рульових рейок, амортизаторів, підвищують їх ефективність, охолоджують робочі вузли та очищують їх стінки від відкладень.

Щоб правильно підібрати тип мастила, варто врахувати не менше п’яти важливих критеріїв.

№1: В'язкість

Ця фізико-хімічна властивість гідравлічних мастил визначає силу опору масляної плівки розриву, тобто що міцніше така рідина утворює плівку, то більше вона здатна захистити деталі від тертя та зношування. В'язкість може бути різною також залежно від сезону, в якому використовується мастило.

№ 2: Температура застигання

Такий критерій є особливо важливим у холодну пору року, адже якщо вибрати мастило з високою температурою застигання, то взимку воно може просто замерзнути. Оптимальними варіантами для різних сезонів вважається:

  • для зими - до -20 градусів за Цельсієм;

  • для весни та осені - до -15 градусів;

  • для літа - температура замерзання може бути й вищою.

№ 3:Чистота

У мастилах низької якості можуть бути домішки та навіть вода. Це негативно впливає на стан гідравлічної системи, тому варто ретельно вивчати склад, купувати мастильні засоби лише в перевірених місцях, де гарантується їх якість. Ніяких домішок в них немає бути, тим більше абразивних. 

№ 4: Присадки

В складі гідравлічних мастил можуть бути присадки, які покращують його властивості. Найчастіше такі додаткові компоненті:

  • протизношувальні, які актуальні для агрегатів, що працюють під високим тиском;

  • протиокислювальні для попередження зміни хімічного складу мастила при контакті з агресивними газами;

  • антипінні для рівномірного розподілу мастила;

  • миючі, що зменшують кількість бруду на важливих вузлах авто. 

№ 5: Сумісність з деталями системи

Важливо підібрати самі ті мастила, які підходять до певної системи автомобіля. Щоб не помилитися, варто вивчити паспорт авто або інструкцію до самих мастильних засобів. Деякі варіанти можуть руйнувати пластик, тому це важливо врахувати. 

Також важливо купувати гідравлічні мастила перевірених брендів, які гарантують якість своєї продукції.

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини