MENU

Терехов відмовився коментувати заяви сина Кернеса про підробку електронного підпису

707 0

Мер Харкова Ігор Терехов відмовився коментувати заяви Кирила Кернеса щодо підробки електронного підпису його батька Геннадія Кернеса.

За такими коментарями до міського голови звернулися журналісти на преспідході 26 грудня, передає кореспондент Укрінформу, інформує UAINFO.org.

"Я не буду коментувати, що він там думає. Не буду дурниць коментувати. Давайте займатися ділом, у нас дуже багато справ є, по-перше. По-друге, йде війна. Тому давайте звертатимемо нашу увагу на військових та на інші справи", — сказав Терехов.

Як повідомлялося, син померлого мера Харкова Геннадія Кернеса Кирило Кернес у соцмережах та інтерв'ю звинуватив посадовців міської ради в підробці електронного підпису батька та захопленні влади в місті.

На пресконференції в Києві його адвокати заявили, що 17 вересня 2020 року, коли Кернес уже перебував на лікуванні в Німеччині, одна з відповідальних за флеш-носій осіб продовжила дію сертифікату на онлайн-платформі податкової служби. Представники Кирила Кернеса також сказали, що з 14 вересня 2020 року мер Харкова міг відповідати на запитання лише морганням очей, в нього не працювали кінцівки, і надалі стан лише погіршувався.

9 грудня 2020 року на першій сесії Харківської міськради нового скликання Геннадій Кернес був відсутній за станом здоров’я і присяги не складав. Голова тервиборчкому Ольга Мозгова заявила, що, оскільки Кернес обраний міським головою не вперше та вже складав присягу 24 листопада 2010 року, він автоматично набуває повноважень Харківського міського голови.

За словами Мозгової, мерія отримала листа з електронним підписом Кернеса, в якому він запропонував кандидатуру ексзаступника Ігоря Терехова на посаду секретаря міськради. Головуючий на цій сесії Олександр Новак підтвердив, що в листі вказана кандидатура Терехова та що електронний підпис Кернеса перевірений і визнаний дійсним. Депутати таємним голосуванням обрали Терехова секретарем.

За офіційною інформацією міськради, в ніч проти 17 грудня 2020 року Кернес помер у берлінській клініці «Шаріте» від ускладнень, пов'язаних із пораненням у 2014 році, які загострилися на тлі перенесеного коронавірусу. 23 грудня Кернеса поховали у Харкові. На його могилі датою смерті вказане 16 грудня. 

Згодом четверо депутатів Харківської міськради в судовому позові вимагали визнати протиправним та скасувати рішення про обрання Ігоря Терехова секретарем. Вони наполягали, що Геннадій Кернес повноважень Харківського міського голови не набув, адже не склав присягу, тому не мав права та законних підстав надавати пропозицію щодо обрання секретаря. Окружний адмінсуд депутатам відмовив.

11 січня 2021 року стало відомо, що за заявою депутатки міськради від "Слуги народу" Аліни Мустафаєвої відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 367 (службова недбалість). Наступного дня пресслужба міської ради заявила, що всі заяви та чутки про підроблення електронного підпису Кернеса є спробою дискредитувати владу Харкова.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Укрінформ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини