MENU

Українців хочуть змусити платити податки з усіх епізодичних доходів та переказів з картки на картку

15001 0

Українців хочуть змусити платити податки з усіх епізодичних доходів та переказів з картки на картку

Оподаткування надходжень на картки стане можливим після надання податковій службі доступу до інформації щодо руху коштів на рахунках фізосіб.

Українців хочуть змусити офіційно реєструвати та платити податки з усіх своїх підробіток, з яких вони отримують доходи поза межами основного виду діяльності, навіть якщо це нерегулярна та епізодична робота. Такими видами підробіток може бути репетиторство, переклад, догляд за дітьми чи літніми людьми, приготування випічки на замовлення тощо, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Є законопроєкт, яким встановлюватиметься спеціальний режим оподаткування фізичних осіб без реєстрації фізичної особи-підприємця. Це стосується людей, які здійснюють нерегулярні послуги – наприклад, печуть вдома пляцки, здійснюють репетиторство – і отримують за це кошти. В такому випадку, згідно з законопроєктом, необхідно зареєструвати відповідний рахунок, і кошти, що будуть надходити на цей рахунок, будуть оподатковуватися під 6%. Решта буде оподатковуватися за ставкою ПДФО 18%", - розповів економіст Олег Пендзин.

Згідно з даним законопроєктом, якщо особа отримає від своєї додаткової діяльності річний дохід менший за 153 мінімальні зарплати, вона сплачуватиме з нього 6% податків. Якщо сума доходу буде вищою за встановлений ліміт, то до суми перевищення застосовуватиметься податкова ставка 18%.

Читайте також: Що буде з цінами на продукти в Україні в 2024-му: в Мінагрополітики озвучили прогноз на рік

Крім того, Національна стратегія доходів, ухвалена українським урядом 27 грудня, передбачає, серед іншого, оподаткування банківських переказів українських громадян з картки на картку за ставкою 18%. Про це розповів директор економічних програм аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Анатолій Амелін. 

"Кабмін затвердив "Національну стратегію доходів", але це не про ваші доходи, а про наповнення бюджету… Будь-які надходження на картку фізособи оподатковуються 18% (привіт, кешева економіка)", - йдеться у дописі Амеліна. 

У самому документі про це сказано, що "всі доходи фізичних осіб, отримані поза межами підприємницької діяльності, крім тих, що прямо передбачені Податковим кодексом України, підлягатимуть оподаткуванню за загальною ставкою податку на доходи фізичних осіб, передбаченою Податковим кодексом України".

Як розповів Олег Пендзин, насправді ця ідея не нова, і навіть зараз будь-які доходи фізичних осіб мають декларуватися та оподатковуватися, проте наразі неможливо відстежити надходження на банківські картки громадян через те, що податкова не має доступу до рахунків.

Читайте також: У Кабміні попередили про можливі затримки пенсій та зарплат, якщо Захід не дасть гроші

"Будь-які доходи, які сьогодні до вас поступають, ви зобов’язані декларувати – це вказано в Податковому кодексі – і оподатковувати відповідно до вимог чинного законодавства. Інша справа, що податкова не має доступу до банківської таємниці, і жодної інформації щодо надходжень на ваші картки вона не має. Це основне пояснення, чому на сьогоднішній момент податкова не пред’являє вам претензій з приводу оподаткування доходів, отриманих поза підприємницькою діяльністю", - сказав фахівець. 

Пендзин зазначив, що у Національній стратегії доходів вказано, що податкові органи в майбутньому матимуть доступ до персональних рахунків українців поза межами банківської таємниці, в чому і полягає основна новація, яка дозволить оподатковувати кожну операцію.

Втім, досі незрозуміло, яким чином буде здійснюватися це оподаткування: безпосередньо під час здійснення операції або постфактум після подання відповідних звітів до Податкової служби.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини