MENU

"Хоч би що нам приніс 2024 рік, ми будемо сильнішими": Володимир Зеленський зворушливо привітав українців з Новим роком. ВІДЕО

1602 0

"Хоч би що нам приніс 2024 рік, ми будемо сильнішими": Володимир Зеленський зворушливо привітав українців з Новим роком. ВІДЕО

Президент України Володимир Зеленський виступив із традиційним зверненням до українців з нагоди Нового року. Підбиваючи підсумки 2023-го, він заявив, що українці стали сильнішими й будуть залишатися сильними незважаючи на те, що принесе 2024 рік.

Український лідер нагадав про ключові події минулого року, який став, за його словами, ще одним роком боротьби за українську незалежність. Головним здобутком року, що минув, Володимир Зеленський назвав те, що українці стали сильніші, інформує UAINFO.org.

"Зовсім скоро закінчується 2023 рік. Ще один рік нашої незалежності. Ще один рік нашої боротьби за незалежність. Ще один рік війни. Війни за свою землю. За нашу свободу. Одне за одного", – сказав Зеленський, починаючи звернення.

Він додав, що для кожного 2023 рік минув по-різному, але є те, що об'єднує всіх українців.

"Головний підсумок року, головний його здобуток: Україна стала сильнішою. Українці стали сильнішими", – підсумував президент.

За словами Зеленського, 676 днів тому всім українцям було кинуто виклик, з усіх боків летіли ракети, сунула ворожа навала.

"676 днів тому на цьому самому місці я звертався до вас, українці, і повідомляв про початок повномасштабної війни. Ми не знали тоді, що чекає на нас попереду. Чимало хто не вірив, що ми витримаємо тиждень. Мало хто вірив, що виборемо 2022 рік, не кажучи вже про те, що ми вистоїмо 23-й. А сьогодні ми зустрічаємо 2024 рік", – сказав він.

Також Зеленський наголосив, що незважаючи ні на що, Україна жива, вона бореться та бʼється, рухається, долає шлях, здобуває, працює.

"Україна існує. І все разом – це не новорічне диво. Це не казка, не магія, а заслуга кожного з вас. Кожного з мільйонів українців. Кожного, хто протягом цього року щодня й щоночі доводив: українці сильніші!" – заявив український лідер.

Він нагадав, що в січні та лютому 2023 року українці без перебільшення подолали найважчу зиму в історії, коли довели, що вони сильніші за холод і темряву, відключення й загрозу блекауту. Глава держави висловив упевненість у тому, що український народ "подолає будь-який дефіцит електроенергії, бо не має дефіциту стійкості та хоробрості".

"Ми не зникли в темряві. Темрява не проковтнула нас. Темрява програла нам. Вистояла наша енергетика. Вистояла наша країна. Перемогла цей рік. І я хочу сказати дякую усім тим, завдяки кому насамперед це стало можливим. Усі наші Сили безпеки й оборони", – подякував Зеленський.

Він заявив, що пишається кожним українським воїном, які без упину захищають рідну землю:

"Допоки ви є, є Україна. Я знаю, як мужньо й героїчно ви бороните нас. Весь цей час. Час важких, запеклих щоденних боїв. З перших хвилин 1 січня й дотепер, навіть у новорічну ніч, коли український воїн б’ється й не має права дати слабину. Ви стримуєте зло, якого стало ще більше. Але яке нічого більше не змогло. Бо ви дали бій на кожному напрямку й кожній нашій вулиці, у кожній нашій хаті. Ви були сильними. Ви не здали жодного синьо-жовтого серця. Жодного кілометра нашої свободи. Це ви. Всі наші воїни. Кожен і кожна, хто доводить: українці сильніші від зла".

Також Зеленський подякував народу України та заявив, що пишається кожним громадянином України.

"Кожним сильним. І я знаю, як усім сьогодні непросто. Всім, хто поставив життя на паузу. Хто відклав усе на потім, на після перемоги. Всі, хто каже: "Я працюю, і це не подвиг, а обов’язок. Я доначу, і це не подвиг, а норма". Всі, хто працює й бореться щодня, бо знає: війни самі собою не закінчуються – війни закінчують. І перемогу не отримують, не дарують – перемогу здобувають. І для цього сьогодні ми маємо жити за правилом: або ти працюєш, або ти воюєш. Бо проти нас – найбільша у світі терористична організація. І очевидно, наскільки більше ми маємо робити, наскільки активніше робити, наскільки міцнішими мають бути наша єдність і боротьба", – сказав він.

Це знає кожен, хто щодня не питає себе "а що я можу зробити?", а живе за формулою "мушу робити більше, ніж можу", додав український лідер. Бо саме це, за його словами, означає слово "перемогти" – "перемогти, пересилити себе, перебороти, зробити надзусилля й зробити більше, ніж здавалося на перший погляд", бо насправді кожен здатен на більше. Це щодня доводять наші героїчні люди, сказав Зеленський.

"Наші медики, рятуючи бійців на фронті та людей у цивільних містах і селах. Ті, хто доводить: українці сильніші за біль, поранення й смерть. Це наші пожежники, рятувальники, які показують: українці сильніші за вогонь і завали. Це ті, хто доводить: українці сильніші за будь-які обставини, сильніші за безвихідь. Наші вчителі, які навчають дітей попри війну. Онлайн, наживо чи облаштувавши школу в харківському метро. Наші залізничники, наші водії, зв’язківці, інженери. Наші волонтери, наші дипломати, український бізнес, кожен, хто платить податки й дає українцям робочі місця, кожен, хто сіє та збирає врожай і дає українцям хліб, кожен, хто дає українцям прихисток, кожен, хто робить снаряди та боєприпаси, хто ремонтує й будує, відновлює та відроджує, щодня працює, щодня доводить: українці сильніші за втому. А значить, українці сильніші за цю війну. 24 лютого переконало нас у цьому", – заявив президент.

Зеленський також наголосив, що війна багато чого навчила українців. Вона роз’єднувала родини, забирала синів і доньок і водночас об’єднала народ в одну велику сім’ю. 24 лютого українці робили вибір і він був різним.

Хтось залишився в Україні, хтось утік, хтось був заблокований, хтось вивозив дітей, хтось пішов на фронт, хтось рятував інших, хтось виїхав і залишився, а хтось виїхав і повернувся в Україну.

"І це історії людей, історії хлопців і дівчат. Які не могли сидіти вдома й пішли на фронт. І ті, які не могли більше сидіти за кордоном, десь далеко від дому, і повернулися. Зрозумівши й сказавши собі: "Мені не все одно. І я потрібен тут. Я потрібен перемозі, я потрібен Україні". Той, хто довів: я сильніший за страх. Ті, хто довів: я сильніший за сумніви. Бо знаю, що одного дня доведеться поставити собі питання: хто я? Зробити вибір, ким я хочу бути. Жертвою чи переможцем? Біженцем чи громадянином? І кожен знає відповідь. І відповідь – це Україна. Бо українці сильніші разом. Тож час бути разом!" – сказав він.

І це час, на який так чекають і всі ті українці, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях і не втратили України в собі, всі, хто береже Україну у своїх дітях, береже наш прапор, віру в повернення України, заявив український президент:

"І я хочу, аби ви відчули нашу вдячність вам за це. І пам’ятали: без кожного з вас Україна буде неповною, неповноцінною. І сьогодні ми разом зустрічаємо Новий рік. За нашим часом. І рівно о 12-й ми будемо разом співати наш гімн – гімн України. З любов’ю до України. І ця любов – сильніша за окупацію. Ця любов до України – рушійна сила, якої так бояться загарбники. І Крим, Донбас, Луганщина, Бердянськ, Мелітополь, Маріуполь – усі наші – знайте: вороги насправді вас дуже сильно бояться. Не міжнародних організацій із політичними закликами, а українського духу українських людей, які доводили, доводять і доведуть, що ми сильніші. За неволю. Сильніші за ворога. Сильніші за цю війну. Бо ми – такий народ".

За словами президента, українці надихають увесь світ і таку країну хочуть бачити у європейській родині. Це підтверджує рішення про початок переговорів щодо вступу України в Європейський Союз – "рішення, до якого інші йдуть десятиліттями", у яке колись було складно повірити.

Але Україна зразка 2023 – цілеспрямована, тверда, послідовна, рішуча й вперта країна, яка під час війни здійснює надскладні та потрібні реформи й зміни і яку в результаті сьогодні чекають у ЄС, заявив український лідер.

Успіхи України на шляху до євроінтеграції Зеленський назвав історичною перемогою. І таких дипломатичних перемог, за його словами, 2023 року було чимало, хоча всі давалися непросто.

"Українська формула миру, яку вже підтримали 80 країн світу. Гарантії безпеки для України, до яких сьогодні вже приєдналися три десятки держав. "Зерновий коридор", про який нам казали: "Ви ніколи не зможете без Росії". Нас блокували, шантажували, але ми знаходили вихід. І знайшли, і наш коридор працює, і сьогодні ним пройшло майже 13 млн тонн українського зерна. Цьогоріч українці доводили: ми сильніші за брехню, ми сильніші за ІПсО. Сильніші за розпач, розбрат, зневіру. Зберігаючи міжнародну підтримку України. Примножуючи її. Відкриваючи нові напрямки, нові перспективи для України. Провівши тільки за цей рік 120 зустрічей на рівні лідерів, які принесли нам 156 тільки оборонних пакетів підтримки. Вкотре доводячи: українці сильніші за будь-які інтриги, за всі спроби послабити світову солідарність, розхитати коаліцію наших союзників. Вона ж натомість зросла. Коаліція "Петріотів", повітряна коаліція, танкова коаліція", – сказав Зеленський.

Окремо він також висловив подяку кожній країні, яка приєдналася до коаліції щодо повернення українських дітей, викрадених Росією. Крім того, Зеленський подякував партнерам за передані системи ППО та інше озброєння.

"Я дякую всім нашим партнерам за те, що цьогоріч у нас уже є "Петріоти", "Айріси", "Хаймарси", "Насамси", "Гоки", "Абрамси", "Леопарди" та багато іншого. І наші пілоти вже опановують F-16, і ми неодмінно побачимо їх у нашому небі. Щоб наші вороги неодмінно побачили, що таке справжня наша лють. І наступного року ворог відчує лють вітчизняного виробництва. Наша зброя, наша техніка, артилерія, наші снаряди, наші дрони, морські "привіти" ворогу та щонайменше мільйон українських FPV. Усе, чим ми щедро будемо пригощати. На суші, у повітрі та, звісно, на морі. На нашому Чорному морі. І цього року ворог як ніколи раніше відчув: йому там не місце. І наші дії в Чорному морі стали чорною сторінкою в історії рашистського флоту. Це офіційно можуть "підтвердити" їхні великі десантні кораблі, ракетні й патрульні корвети на дні морському. І наш Зміїний тепер без їхніх змій і триколора", – сказав він.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини