MENU

Що таке нативні токени?

658 0

Натівні токени – це цифрові кошти, що є невіднятною частиною конкретного блокчейну та нерозривно з ним пов’язані.

Існують також і інші назви:

  • власний токен;

  • внутрішня монета;

  • токен протоколу абощо.

Неважко здогадатися, що в блокчейні Ethereum застосовується ETH, а для Bitcoin характерні токени ВТС. Натівні монети можуть використовуватися для переказів між користувачами, для оплати транзакцій./p>

Є й інше призначення таких токенів. Наприклад, тримачі токенів протоколу мають право голосу в конкретній мережі. Деякі блокчейн-платформи дозволяють власникам коштів приймати рішення на рахунок розвитку екосистеми блокчейну, голосувати за нові проєкти абощо.

Крім того, натівний токен часто застосовується для стимулювання учасників платформи. Власники монет можуть отримувати додаткові винагороди за те, що запропонували власні обчислювальні ресурси для виконання смартконтрактів. Як і інші криптомонети, такі токени також зростати або втрачати в ціні. Далі піде мова про найпопулярніші внутрішні монети.

ВТС

Це найбільша за капіталізацією криптовалюта. Сучасна ціна біткойну перевищує 42 тис. доларів. Найпопулярнішим токеном мережі являється Tether USDT. Це стейблкоїн на протоколі Omni. Всі криптогаманці, сумісні з біткоїнами, автоматично сумісні й з Тезером. Для проведення транзакції відправнику необхідно сплатити комісію в ВТС.

Ethereum

Ефіріум – друга за загальною капіталізацією криптовалюта. Для роботи в мережі використовується монета з аналогічною назвою. Блокчейн обслуговує більшість високоліквідних токенів, найбільш популярний з яких Tether ERC20. Для відправлення коштів на будь-яку сумісну з ERC20 адресу, користувач також має сплатити комісію.

Блокчейн Ethereum має й інші токени. Серед найпопулярніших з них:

  • Polygon;

  • Dai Stablecoin;

  • KyberNetwork;

  • 1inch;

  • USD Coin та інші.

Капіталізація деяких із вищевказаних проєктів перевищує 1 млрд доларів.

BNB

Це натівна монета мережі Binance Smart Chain. Блокчейн створено одним із китайських ентузіастів. Загальна капіталізація монети перевищує 51 млрд доларів. Криптовалюта знаходиться на 5 місці. В цій мережі також працюють токени Ethereum, Cardano, Litecoin, Tether, Alpha Finance та інші.

TRX

Натівною монетою системи Tron є TRX. Загальна її капіталізація на ринку криптовалюти складає близько 6 млрд доларів. TRX знаходиться на 16 місці.

Як плата за транзакцію використовується енергія та пропускна здатність. Кожен із цих ресурсів нараховується за стейкінг TRX. Якщо на рахунку немає цих ресурсів, то комісія вираховується в токенах TRX.

VET

Натівною монетою мережі Vechain є токен VET. Він займає 32 сходинку в рейтингу загальної капіталізації ринку з показником понад 2 млрд доларів. При транзакціях у мережі застосовується VTHO (VeChainThor Token). Заробити VTHO можна, поставивши VET на стейкінг.

Для успішного обміну та заробітку на криптовалютах потрібно володіти базовими термінами. Розуміння, що таке натівні монети, – одне з перших знань. Навіть якщо користувач надає перевагу певній монеті, необхідно впевнитися в наявності додаткових засобів для оплати транзакцій. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини