Було два моменти: нардепка назвала найбільші корупційні ризики у відкликаному проєкті про мобілізацію
Попередня редакція законопроєкту про мобілізацію, який був відкликаний, мав високі корупційні ризики. Зокрема, це стосувалося надання більших повноважень органам місцевого самоврядування та покарання порушників.
Про це в ефірі телемарафону розповіла нардепка, представниця антикорупційного комітету Олена Мошенець, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Читайте також: Поїхав за машиною, тепер – на полігоні: на кордоні волонтерів посилають в ТЦК
"Перше - в тому драфті законопроєкту, який був відкликаний на доопрацювання, були моменти, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечувати прихід до органів комплектування, до проходження лікарських комісій, людей, які потенційно можуть бути мобілізовані. В цьому є певний корупційний ризик, є певна несправедливість, тому що ніхто так і не зрозумів, як саме органи місцевого самоврядування будуть це робити. Кого саме вони будуть "забезпечувати", як це буде відбуватися, які інструменти, механізми, чи законно це?", - сказала вона.
Читайте також: Де в Україні найбільше непридатних для армії: НАЗК повідомило про “аномальні” регіони
Друга норма - це покарання порушників. Вона пояснила, що реєстр боржників створюється не для покарання.
"Другий момент стосувався того, що нібито планувалося вносити порушників, людина не пройшла у певний зазначений час, у певну дату за повісткою, вона обмежується у правах. Вона може потрапляти до реєстру боржників. У цьому є певна несправедливість, реєстр не для цього створювався. Як саме будуть вноситись ці особи туди, чи справедливо це буде?", - зауважила нардепка.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки