MENU

Синій понеділок: чому цей день називають найдепресивнішим у році, а вчені говорять про "маркетинговий трюк"

627 0

Синій понеділок: чому цей день називають найдепресивнішим у році, а вчені говорять про "маркетинговий трюк"

Сумно і немає гарного настрою? У всьому винен "синій понеділок" – найбільш нещасливий день у році, який випадає на третій понеділок січня. Цю дату розрахував у 2005 році британський психолог Кліф Арналл за допомогою спеціальної математичної формули. Але науковці схильні вважати синій понеділок всього лише псевдонаукою та маркетинговим ходом.

У 2005 році про цей термін вперше заговорили у ході рекламних заходів британської туристичною компанії, аби люди купували тури та "втікали" від зимової метушні, пише The Sun, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Цього року "синій понеділок" припав на 15 січня, але не варто боятися цього дня, тому що все не так жахливо, як здається.

Науковці вважають ідею найдепресивнішого місяця в році маячнею. Адже цей день нічим не гірший від інший, та й погода, від якої залежить "синій понеділок", може бути не завжди хмарною та бридкою. Доктор Шарі Макдейд, керівник Фонду психічного здоров’я з питань бідності та фінансових труднощів у Великій Британії, для The Sun зауважив, що жодні наукові дослідження ніколи не підтверджували цю теорію.

"Хороші" та "погані" дні для психічного здоров’я є унікальними для кожного з нас. Це включає достатній сон/відпочинок, фізичні вправи, повноцінне харчування та доброзичливість до себе та інших", – пояснив Макдейд.

Рішенням назвати третій понеділок січня нещасливим стала формула, у якій фігурує кількість післяноворічних боргів, погода, низький рівень мотивації, місячна заробітня плата та деякі інші фактори.

Вона має такий вигляд: [W + (Dd)] x TQ M x NA, де

  • W – погода (здебільшого хмарна);
  • D – сума боргів після зимових свят;
  • d – місячна зарплата;
  • T – кількість днів, що минули після Різдва (25 грудня);
  • Q – невдалі спроби звільнитися від поганих звичок;
  • M – низький рівень мотивації;
  • NА – сили, які треба використати на боротьбу із зимовою хандрою.

Невідомо, чому психолог Кліф Арналл обрав саме такі значення для своєї формули, та й формулу перевірити неможливо, адже для кожної людини значення будуть різними.

Прихильність до ідеї "синього понеділка" може призвести до того, що люди почуватимуться пригніченими в цей день, оскільки відчуватимуть, що мають бути пригніченими. Зрештою, сила навіювання може бути досить сильною, пише Forbes.

Насправді у січні чимала кількість людей почувають себе пригніченими через короткий сонячний день, що триває з листопада по лютий. Менше перебування на сонці впливає на вироблення мелатоніну, який відповідає за настрій, життєву енергію та режим сну.

Зокрема, Кліф Арналл визначав також найщасливіший день року, який він розраховував за спеціальною формулою, змінними якої стали соціальна взаємодія, час на свіжому повітрі, дитячі спогади, температура повітря та передчуття вихідних. Ним є третя п'ятниця червня. У 2024 році це має бути 21 червня, але все ж не варто забувати, що такі розрахунки не підтвердженні науковцями тому ставитися до них потрібно прискіпливо.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини