MENU

На борту знищених літаків Іл-22 та А-50 були "знакові люди", – експерт

2151 0

На борту знищених літаків Іл-22 та А-50 були "знакові люди", – експерт

Знищення літака далекого радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного командного пункту Іл-22 над Азовським морем досі обростає версіями. Втім, на бортах були знакові люди.

Як розповів військовий експерт Владислав Селезньов в інтерв'ю OBOZ.UA, достеменно невідомо, як саме знищили дві російські "пташки". Є багато версій, наприклад, про те, що двома військовими літаками російської армії ефективно відпрацювала українська система типу Patriot. Озвучувалася і версія про "дружній вогонь". Втім, експерт у це не вірить з двох причин, оскільки Іл-22, і А-50 протягом тривалого часу, фактично протягом двох років, літали за тим самим маршрутом. Оператори системи ППО Росії чітко розуміють, де які цілі літають, яким маршрутом, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН

Селезньов зазначив, що Україна вже має кейс успішного застосування так званих блукаючих комплексів ППО типу Patriot. Відомо про щонайменше дві такі історії. Одна з них сталася над територією Брянської області, коли протягом короткого часу було знищено кілька російських літаків та гелікоптерів такою системою ППО. Другий кейс – це знищення трьох російських винищувачів-бомбардувальників над територією Херсонської області, які летіли запускати керовані авіаційні бомби нашими захисниками в районі Кринків.

"Тому я не виключаю, що і цього разу використали комплекс Patriot. У будь-якому разі ми повинні розуміти, що у росіян А-50 лише дев'ять одиниць. Чи всі вони перебувають у боєготовому стані, я не можу підтвердити. Зазвичай у небо вони піднімають трохи більше чотирьох. Втрата однієї такої одиниці, вартість якої вимірюється, за різними оцінками, від 300 до 500 мільйонів доларів, – це дуже хвороблива історія. До цього слід додати склад екіпажу Іл-22. Що таке Іл-22? Це літак, який є своєрідним повітряним командним пунктом. Хто перебував у ньому в момент, коли по ньому було завдано удару, невідомо. Пожежні машини, машини швидкої допомоги були відправлені до аеродрому посадки цього Іл-22. Ми чули це у радіоперехопленні. Слідкуватимемо за некрологами в російських пабліках про загибель тих чи інших посадових осіб. А на борту цього командного пункту точно були знакові посадові особи", - зазначив експерт.

Він додав, що варто пригадати історію з "прильотом" по військовому аеродромі в Саках. Після атаки було підтверджено загибель заступника командира 43-ї авіаційної бригади – саме вона дислокується у Саках. Потім з'явилася інформація про похорон командира полку радіотехнічної розвідки із Севастополя після того, як було завдано відповідного удару по командному пункту в районі Юхариної балки у Севастополі.

"У будь-якому разі новина про А-50 та Іл-22 – це чудова новина. І я впевнений, що далі буде більше", - підсумував експерт.

Знищення літаків Іл-22 та А-50 - що відомо

Як повідомляв УНІАН, 15 січня українське військове командування офіційно підтвердило знищення російського літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 і серйозне пошкодження літака повітряного командного пункту Іл-22 в ніч на 14 січня. 

В одночас у Росії запустили фейк, що це російські сили випадково збили А-50. Повідомлялося, що це робиться для того, щоб запевнити російських пілотів, що польоти над Чорним і Азовським морями все ще безпечні, і що причиною інциденту була людська помилка.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини