Топ-5 найкращих матчів останнього в історії групового етапу Ліги Чемпіонів

288 0

Груповий етап Ліги Чемпіонів сезону 2023-2024 став останнім в історії найпрестижнішого турніру Європи з футболу. З наступного розіграшу команди будуть боротися за потрапляння до плей-офф, пробиваючись через швейцарську систему – оновлений формат, в якому буде одна спільна таблиця для всіх колективів. Саме тому сьогодні ми відібрали для вас п’ятірку найкращих матчів у цьогорічному груповому етапі ЛЧ, який, ймовірно, став останнім в історії.

Баварія - Манчестер Юнайтед 4:3

Почнемо ми, само собою, із повторення легендарного фіналу-1998/99, який вийшов не менш видовищним ніж поєдинок 24 річної давнини.

Баварія та Манчестер Юнайтед на двох забили аж сім м'ячів. Лерой Сане відкрив рахунок ударом з-за меж штрафного, а Серж Гнабрі подвоїв перевагу господарів. Після перерви Расмус Гейлунн скоротив різницю, але вже через кілька хвилин Крістіан Еріксен зіграв рукою у штрафному та привіз у ворота своєї команди пенальті. Гаррі Кейн впевнено реалізував одинадцятиметровий удар. Найкращим гравцем у складі МЮ в тому матчі був Каземіро. Бразилець оформив дубль, що допомогло МЮ уникнути розгрому, але зачепитися за очки все одно не вийшло, адже автором четвертого голу Баварії став Матіс Тель.

Атлетіко – Фейноорд 3:2

Фейєноорд володів ігровою перевагою більшу частину цього матчу, але перемоги на характері все ж домігся Атлетіко, двічі зрівнявши рахунок по ходу гри.

Гості вийшли вперед після автоголу Маріо Ермосо, на що мадридці відповіли м'ячем Альваро Морати. Давид Ганцко вдруге забезпечив Фейєноорду лідерство, проте Антуан Грізманн ефектним ударом «ножицями» відновив паритет. Остаточний результат встановив Мората, який оформив дубль, після чого Атлетіко закрився в обороні, а Ян Облак виконав кілька неймовірних сейвів.

Зальцбург - Бенфіка 1:3

Легендарний ветеран Анхель Ді Марія провів цей матч на космічному рівні. Такою грою він допоміг Бенфіці вирвати драматичну перемогу, яка забезпечила «лісабонцям» третє місце в групі та путівку до Ліги Європи, про яку, на початку групового етапу ЛЧ, «орли» не могли навіть мріяти.

Щоб випередити Зальцбург, гостям треба було перемагати в очній зустрічі із різницею у два м'ячі або більше, і вони домоглися потрібної переваги ще в першому таймі. Ді Марія відкрив рахунок прямим ударом із кутового, а Рафа Сілва забив другий гол. Однак Лука Сучич за допомогою рикошету скоротив різницю і повернув Зальцбургу третю сходинку у таблиці. Проте останнє слово залишилося за Артуром Кабралом, який забив вирішальний гол у ворота суперників вже у додатковий час, на 92-й хвилині!

Копенгаген - Манчестер Юнайтед 4:3

Знову матч за участі МЮ, знову прикра поразка і знову рахунок «4:3», але на цей раз «червоні дзяволи» поступилися Копенгагену. Гол Руні Бардагджі на 87-й хвилині довершив неймовірний камбек данців у матчі проти Юнайтед, який більше тайму грав у меншості. Але про все послідовно.

Дубль Расмуса Гейлунна у ворота його колишньої команди міг стати вирішальним і подарувати перемогу «манкуніанцям», але вилучення Маркуса Решфорда докорінно змінило хід гри. Гол Мохамеда Ельюнуссі та точний удар Діогу Гонсалвеша з пенальті дозволили господарям зрівняти рахунок перед перервою. У другому таймі Бруну Фернандеш (теж із пенальті) повернув перевагу МЮ, але Лукас Лерагер замкнув простріл Расмуса Фалька на 83-й хвилині, а невдовзі вищеописаний Бардаґджі забезпечив Копенгагену три очки й одну із найяскравіших перемог в історії його команди.

Севілья - ПСВ 2:3

Останнім у нашому списку буде ще один поєдинок, який вирішував розподіл підсумкових місць у таблиці.

Досвідчений Серхіо Рамос вивів господарів уперед ще до перерви, а Юссеф Ен-Несірі подвоїв їхню перевагу на початку другого тайму. Але, як і в матчі МЮ – Копенгаген, хід гри повністю змінився через вилучення - вінгер Севільї Лукас Окампос отримав другу жовту картку. Після цього ПСВ будо вже не зупинити: спочатку був красивий м'яч у виконанні Ісмаеля Сайбарі, а потім стався автогол хавбека Севільї Неманьї Гуделя. Розв’язка відбулася вже у компенсований час, коли удар Рікардо Пепі головою приніс ПСВ ефектну вольову перемогу та вихід в 1/8 фіналу.