MENU

Лох-Несське чудовисько виглядає по-іншому? З’явилися нові вражаючі дані

1287 0

Лох-Несське чудовисько виглядає по-іншому? З’явилися нові вражаючі дані

У рейтингу найвідоміших чудовиськ таємнича істота з озера Лох-Несс неодмінно посіла би перше місце. Славнозвісне фото з дивною головою, що виринала над водою, облетіло весь світ.

Ідея "монстра", яким ми його уявляємо сьогодні, масово поширилася майже 100 років тому – в газетній статті 1933 року повідомлялося про "звіра" або "китоподібну рибу", яку побачила місцева пара, проїжджаючи повз озеро. Однак видання Metro розповіло, що Лох-Несське чудовисько може виглядати по-іншому, пише OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Якого кольору "нессі"

Очевидець Джарод Стронг був неподалік від замку Уркгарт на березі озера, поблизу Інвернесса, коли він нібито помітив звіра. Він заявив, що "нессі" насправді не зелена істота, як вважалося раніше, а темно-сіра.

"Я був біля замку зі своєю родиною близько 13:00, коли помітив невеликий рух у воді. Потім вода почала рухатися, і визирнула довга фігура. Воно (чудовисько – ред) було не таким зеленим, яким я думав. Це був скоріше темно-сірий колір", – розповів Джарод, додавши, що спостереження тривало не більше 5 секунд.

На жаль, за цей час він не встиг зробити фото.

Історія Лох-Несського чудовиська

Вчені кажуть, що ще в 6 столітті н.е. повідомлялося про десятки спостережень незвичайної істоти в озері Лох-Несс і його околицях. Історики зазначають, що легенди про водяних звірів були дуже поширені в кельтському фольклорі та середньовічних книгах про життя святих – які, як відомо, усіяні незасвідченими міфами та "чудесами".

Навряд чи історія "нессі" набула би такої популярності без знаменитої чорно-білої фотографії, на якій, здається, зображено довгошию тварину, що висувається над водою.

Фото, що десятиліттями поширювалося як доказ існування монстра, було зроблене полковником Робертом Кеннетом Вілсоном.

2 травня 1933 року у місцевій газеті "Inverness Courier" Александер Кемпбел написав, що бачив "щось подібне на кита", що викидало вгору фонтани води. Фраза "Лох-Несське чудовисько" вперше з'явилася на шпальтах видання "The Northern Chronicle" у номері від 8 травня 1933 року.

Свідків появи чудовиська завжди було достатньо: хтось говорив, що бачив велетенський хребет, два горби, десятиметрове тіло чи "потворну темнозабарвлену тварину з жахливими обрисами, яка нагадувала слимака".

Однак історія "нессі" покрита таємницями і містифікаціями. Інженер Тім Дінсдейл, який знімав об’єкт в озері в 1960 році, наполягав, що зустріч із "нессі" перетворила його зі скептика на віруючого, але експерти, які проаналізували кадри, стверджують, що це, ймовірно, просто човен, знятий у поганих умовах. Кріс Сперлінг, розповів на смертному одрі, що він інсценував фотографію з Вілсоном та двома іншими чоловіками, "використовуючи хитрість реквізиту".

Експерт Гарі Кемпбелл, який вивчає озеро Лох-Несс з 1996 року, зазначив, що у 2022 році було лише 6 повідомлень про зустріч з чудовиськом, у 2021 році – 7, а у 2020 році – 13.

У 2018 році було проведено масштабне дослідження біорізноманіття озера, в ході якого взяли 250 проб води з різних місць і глибин, щоб визначити всіх його жителів. Команда вчених заявила, що чудовисько, ймовірно, є просто гігантським вугром.

26 серпня 2023 року розпочалися наймасштабніші пошуки Лох-Несського чудовиська. Науковці застосовували геодезичне обладнання, дрони та інші новітні технології, щоб отримати тепловізійні зображення за допомогою інфрачервоних камер та гідрофон. Під водою вивчали всі зафіксовані акустичні сигнали. Вченим допомагали кілька сотень волонтерів. Пошуки поки що завершилися нічим. Слідів "нессі" в озері виявити не вдалося.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини