Головний вчений Meta переконаний, що ШІ досі дурніший за котів
Головний науковець Meta у сфері штучного інтелекту Ян ЛеКун переконаний, що людство не наблизилось не тільки створення загального штучного інтелекту, а й навіть до ШІ, розумнішого за котів.
Минулого місяця засновник Meta, що володіє Facebook та Instagram, Марк Цукерберг оголосив, що корпорація орієнтується на створення загального штучного інтелекту (AGI) як одну з головних своїх цілей. Утім ЛеКун каже, що розробці пасувало б інакше ім'я, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
"Я не люблю називати це AGI, тому що людський інтелект зовсім не є загальним. Є характеристики, якими володіють розумні істоти, яких сьогодні не мають жодні системи штучного інтелекту, як-от розуміння фізичного світу; планування послідовності дій для досягнення мети; міркування способами, які можуть зайняти у вас багато часу. Люди, тварини, мають особливу частину нашого мозку, яку ми використовуємо як робочу пам’ять. У великих мовних моделей (LLM) цього немає. Дитина дізнається, як влаштований світ, у перші кілька місяців життя. Ми не знаємо, як це зробити [за допомогою ШІ]. Коли ми матимемо методи вивчення "моделей світу" просто завдяки спостереженням за тим, як світ проходить, і поєднаємо це з техніками планування, і, можливо, це з системами короткочасної пам’яті, тоді ми зможемо знайти шлях не до загального інтелекту, але давайте скажімо, інтелекту на рівні кота", — заявив він в коментарі Time.
ЛеКун переконаний, що людство ще далеке від створення штучного інтелекту людського рівня.
"Перш ніж перейти до людського рівня, нам доведеться пройти через простіші форми інтелекту. А нам до цього ще дуже далеко. … Переважна більшість людських знань не виражається у тексті. … Більшість знань справді пов’язані з нашим сприйняттям світу і тим, як він працює. Це те, що ми називаємо здоровим глуздом. У LLM цього немає, тому що вони не мають до цього доступу. І тому вони можуть робити справді дурні помилки. Ось звідки галюцинації. Речі, які ми вважаємо зрозумілими, виявляються надзвичайно складними для відтворення комп’ютерами. Таким чином, AGI, або ШІ людського рівня, не просто не за горами, він вимагатиме досить глибоких змін сприйняття", — каже вчений.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки