Найкращий антидепресант: фінські вчені довели важливість допомоги бабусь і дідусів молодим матерям
Нове дослідження показало, що матері немовлят менш схильні вдаватися до антидепресантів, якщо їхні батьки та свекри здорові та проживають поруч.
Дослідження, проведене в період з 2000 по 2014 рік, охопило 488 000 матерів маленьких дітей. За словами Нііни Метса-Сімола з Гельсінського університету, більш ранні опитування показали, що бабусі й дідусі, які живуть поруч із молодими батьками, частіше допомагають їм із доглядом за дитиною, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Однак, коли вони хворіють або старіють, це може стати додатковим стресом для матерів, яким тепер доводиться самостійно піклуватися про дітей і літніх родичів.
Цікаво, що ефект виявився особливо вираженим у розлучених матерів, які часто опиняються на самоті з дитиною. У таких випадках близькість і підтримка бабусь і дідусів може виявитися ключовою для збереження психічного здоров’я.
Це опитування проводили у Фінляндії. Воно підкреслює важливість підтримки родичів навіть у країнах з високим рівнем соціального захисту. Цей фактор здатен допомогти уникнути психологічних проблем для жінок, які народили дитину.
Результати дослідження вказують на необхідність подальших досліджень, щоб зрозуміти, які інші чинники, крім підтримки бабусь і дідусів, впливають на психічне здоров’я матерів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки