MENU

Німеччина поставила Україні непридатні до бою БТР за втричі завищеними цінами, – Bild

1773 0

Німеччина поставила Україні непридатні до бою БТР за втричі завищеними цінами, – Bild

Легкоброньовані БТР від концерну FFG вибрали як найбільш економічний варіант, але в підсумку заплатили втричі більше ринкової ціни.

Як йдеться в розслідуванні Bild, Німеччина поставила Україні БТР, непридатні до використання в бойових умовах. Їх вибрали як найбільш економічний варіант, але в підсумку заплатили втричі більше ринкової ціни, інформує UAINFO.org.

Як нагадує видання, наприкінці травня минулого року уряд ФРН оголосив про постачання Україні 66 бронетранспортерів APC, які виробляє німецький концерн FFG. Ці БТР масою 10 тонн розробили в США, їх випускають в різних країнах світу за американською ліцензією. Поставки почалися в жовтні, всього ЗСУ отримали 48 машин.

Читайте також: Втрата Авдіївки – це програш всього західного світу: нардеп нагадав про невиконані зобов’язання партнерів

"За даними Bild, вони виявилися абсолютно непридатні для передової в Україні та взагалі для використання в бойових умовах. У них тонка обшивка, немає протимінної та осколкової броні від артилерійського, ракетного і мінометного вогню. Поставлені APC захищають лише від ручної зброї та підходять для тилових операцій", - пише видання.

Як з'ясував експерт Bild Юліан Репке, спочатку Міноборони ФРН вибирало між легкими машинами від FFG і важкими Fuchs від Rheinmetall, і перші вибрали "як найбільш економічне рішення, яке до того ж швидкодоступне".

Як пише Bild, в Міноборони ФРН посилаються на Київ, кажучи, що "посилений протимінний захист тоді не вимагала Україна". Водночас один з українських чиновників розповів виданню, що, "звичайно, ми б хотіли машини з протимінним захистом", але "німецька сторона їх не пропонувала".

Читайте також: The Times: Британці передали РФ ключове обладнання на $100 млн, включно з дронами і напівпровідниками

Розслідування Bild також показало, що німецька компанія FFG передала замовлення на всі 66 машин американському підряднику the Armoured Group (TAG). У підсумку всі БТР зібрали на заводі TAG в ОАЕ. Звідти броньовики доставили в Україну хіба що з зупинкою в Німеччині, так що жоден БТР не був зібраний в Німеччині.

"Крім того, ніякої економії насправді не було. Ціни держпідряду були завищені втричі: на світовому ринку бронемашини APC від TAG коштують близько 200 000 євро, а Міноборони ФРН заплатило за них по 600 000 євро за штуку", - зазначає видання.

Як заявив Bild військовий експерт Карло Масала, такий легкоброньований варіант БТР навряд чи захищає від важкого вогню, якому ці машини піддаються на фронті.

"Якщо з'ясується, що в Україну поставили лише легкоброньований варіант, це буде чистої води скандал із закупівлями. Тут заощадили ціною людських життів", - підкреслив він.

Депутат Бундестагу та експерт ХДС із зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер звернув увагу на те, що влада ФРН значно переплатила за цю закупівлю і закликав провести як внутрішнє розслідування в Міноборони Німеччини, так і зовнішній аудит з боку Рахункової палати.

"Якщо з'ясується, що непридатна за якістю бронетехніка була закуплена і поставлена в Україну за ціною майже в три рази вище звичайної ринкової, це вже подвійно проблематично. По-перше, мізерні кошти перехідного періоду спалюються без необхідності. По-друге, це робиться на плечах і за рахунок ризиків українських солдатів", - сказав Кізеветтер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини