MENU

Озимий ячмінь: як відрізнити від ярого і як вирощувати

837 0

Озимий ячмінь використовують як фураж, для виробництва низки видів борошна та круп. Україна — один з найбільших виробників цієї культури, що поставляє його по всьому світу. Але для отримання гідних врожаїв необхідно дотримуватись правил висадки та догляду.

Озимий ячмінь: як відрізнити від ярого і як вирощувати

Нюанси посіву зимового ячменю

Перед початком посівної важливо дізнатися, як відрізнити ярий ячмінь від озимого, щоб уникнути плутанини. Ярий ячмінь стійкіший до заморозків, проте з меншою урожайністю. Озимий потребує більшої турботи, але раніше сходить. Найкращими регіонами для висадки ячменю визнані південні. У них більш теплий клімат, родючі ґрунти та рідко настають заморозки. Але з часом площі посіву збільшуються, тому рекомендований період варіюється від середини вересня-жовтня, іноді навіть подовжуючись до початку зими.

Під час вибору терміну висівання потрібно врахувати, що трубки майбутнього колосся повинні сформуватися вже після настання тепла. Важливо не посіяти його зарано, адже тоді він перемерзне і буде вразливий до різноманітних шкідників, плісняви та іржастих хвороб.

Ґрунт підготовують за такими правилами:

       1. Після збору попереднього врожаю проводять обробку дисковими лущильниками та боронами.

       2. Відразу ж після цього вирівнюють та ущільнюють поверхню. Проводять основний обробіток на глибину до 30 см.

       3. Перед посадкою необхідно створити посівне ложе за допомогою культивації, дискування або фрезерування.

       4. Зробити невелику паузу для накопичення вологи та поживних речовин у землі.

Важливо підтримувати чистоту ділянки у літній період та якомога швидше видалити стерня попереднього врожаю. Для обробки знадобиться спеціальна техніка, а зерно перед посівом необхідно обробити фунгіцидами для захисту від шкідників. Висадку переважно проводять вузькорядним способом.

Норма висіву складає від 3–5 млн насінин на 1 га, що становить приблизно 206 кг. Конкретні цифри повинен визначати агроном, оцінюючи ширину міжряддя, посівну придатність та лабораторну схожість зерна. Глибина загортання може складати 3–8 см залежно від клімату.

Особливості догляду

Після посадки зерно потребує контролю лише перші кілька тижнів, може знадобитися захист від заморозків та відведення води. Потім його залишають до весни, коли приходить пора боронування. Цей етап необхідний для знищення перших бур'янів та розпушення ґрунту, що приводить до кращого розподілення вологи.

Далі потрібно підживити рослини та захистити їх від шкідників, ще до переходу у трубку. З добрив рекомендують суміш азоту, фосфору та калію. Для профілактики хвороб пропонують застосовувати фунгіциди та гербіциди, для лікування іржі — розчин анілатома.

Джерело: Блог AgroApp

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини