MENU

"Машина Путіна працює": польський журналіст розповів про протести на кордоні з Україною

745 0

"Машина Путіна працює": польський журналіст розповів про протести на кордоні з Україною

За словами журналіста, більшість учасників блокади на кордоні Польщі з Україною справді вірить, що конкуренція з боку українських продуктів впливає на їхні доходи. 

Протести польських фермерів на кордоні з Україною мають потужний потік пропаганди та дезінформації. У протестувальників з'являються гасла, типу, щоб "Путін прийшов і навів порядок". Був навіть прапор Радянського союзу. Очевидно, що це провокатор. Неможливо, щоб нормальний поляк таке написав.   

Про це УНІАНу розповів польський журналіст Томек Вальчак, інформує UAINFO.org

Читайте також: Польському фермеру з плакатом про Путіна висунули офіційні звинувачення. Йому загрожує п’ять років в’язниці

Проте, на його думку, серед протестувальників є люди, яким чи то справді заплатили, чи то вони стали жертвами російської пропаганди. І хоча їх дуже мало, але провокатори є. 

"І є політики, які жодного впливу на політичне життя Польщі не мають, підтримки виборців у них немає, але вони з'являються на кордоні, щоб розпалити конфлікт. Машина" Путіна працює. Офіційно про це не говорять, але я скажу: ситуація на кордоні провокує антиукраїнські настрої. Вони дозрівають у суспільстві. Є ризики, що в перспективі це може вплинути на ставлення до українців, України. З іншого боку, Дональд Туск (прем'єр-міністр Польщі - ред.) на пресконференції сказав, що ми будемо завжди з Україною, що в плані підтримки нічого не змінюється. І Польща має намір підтримувати тих, хто протестує, розв'язувати їхні проблеми, наприклад, укладати якісь угоди з Україною про обмеження потоку продуктів", - зазначив Вальчак.

Читайте також: У Польщі хочуть заборонити низку українських продуктів: озвучено список

За словами журналіста, більшість учасників блокади на кордоні Польщі з Україною справді вірить, що конкуренція з боку українських продуктів впливає на їхні доходи. 

Так, у квітні 2023 року заборонили постачання українського зерна до Польщі. 

"Його потік сильно зменшився, і воно не повинно залишатися в нас, але... але частина залишається. Є підприємці, які користуються ситуацією. При цьому, кількість зерна, яке в'їжджає до Польщі, не настільки велика, щоб викликати падіння цін. Протестувальники цього не скажуть, але статистичні дані говорять самі за себе. Водночас є реальна проблема конкуренції між польськими та українськими виробниками продуктів. Війна закінчиться, Україна приєднається до ЄС, але це питання залишиться на довгі роки. У ЄС багато законів, яких потрібно дотримуватися, все набагато суворіше, ніж в Україні. Зараз ваші продукти дешевші, тому є обурення", - пояснює Томек Вальчак.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини