MENU

Втрата корабля "Сергій Котов" підняла хвилю обурення в РФ: в ISW розповіли про настрої російських Z-блогерів

861 0

Втрата корабля "Сергій Котов" підняла хвилю обурення в РФ: в ISW розповіли про настрої російських Z-блогерів

Знищення морськими дронами Головного управління розвідки Міністерства оборони України російського патрульного корабля "Сергій Котов" спровокувало хвилю обурення у спільноті російських Z-блогерів. Так званих "воєнкорів" та численних пропагандистів вивела з себе відсутність будь-якої реакції на чергову втрату Чорноморського флоту РФ з боку російського командування.

Пропагандисти влаштували істерику через те, що попри неодноразові атаки на "Сергія Котова" раніше, його, мовляв, так і не оснастили необхідними засобами захисту, зокрема від безпілотних апаратів. На це звернули увагу в Інституті вивчення війни (ISW), передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

У ніч проти 5 березня воїни спецпідрозділу ГУР Group 13 п'ятьма морськими дронами Магура V5 уразили російський корабель Сергій Котов поблизу тимчасово окупованої Феодосії. Пробоїни судно отримало на обох бортах і при спробі окупантів відтягти його до порту – затонуло. Знищено також бортовий гелікоптер, а екіпаж "Сергія Котова" зазнав втрат загиблими та пораненими.

Ця новина неабияк потішила українців. А от у російських пропагандистів викликала хвилю обурення. Численні "воєнкори" та Z-блогери взялися критикувати російське військове командування через відсутність реакції на чергову втрату Чорноморського флоту РФ та обурювалися бюрократичною інертністю російського військового апарату.

Так, російській військові блогери взялися стверджувати, що атака на "Сергій Котов" 5 березня стала для нього останньою – але була далеко не першою. Вони заявляли, що атаки морських дронів цей корабель переживав у липні, серпні та вересні 2023 року.

Однак, як підкреслив один з пов'язаних з Кремлем пропагандистів, з цього не було зроблено жодних висновків. За його словами, цей корабель був недостатньо оснащений для захисту від таких атак. "Колеги" пропагандиста з кола російських "воєнкорів" також висловлювали сумніви у тому, що "Сергій Котов" взагалі був оснащений системами захисту від морських безпілотників – попри неодноразові атаки на нього раніше.

Ще один відомий у РФ "воєнкор" звинуватив російське військове командування у відсутності будь-якої реакції на затоплення чергового військового корабля, у небажанні говорити правду російським військовослужбовцям та у хронічній неспроможності засвоїти важливі уроки з минулого досвіду для вдосконалення армії РФ.

Інший пропагандист висловив припущення, що російське командування мало би уважно прислухатися до вцілілих членів екіпажу "Сергія Котова", аби вдосконалити та модернізувати військові кораблі й оборонні методи. На що його "колега" відреагував критичним коментарем, суть якого зводилася до того, що жодних висновків ніхто не зробить через "адміністративну гільйотину" російської військової бюрократії, що перешкоджає будь-якій роботі над помилками та впровадженню інновацій. Він виніс власний вердикт: замість вчитися на помилках, російські командири воліють їх приховувати.

Сплеск обурення у російській спільноті "військових блогерів", підкреслили аналітики ISW, став проявом давно накопиченого невдоволення функціонуванням російського військового апарату. Зокрема, дружина ув'язненого російською владою ексватажка терористів "ДНР" Ігоря Гіркіна Мирослава Регінська 5 березня опублікувала написаний її чоловіком ще у 2018 році лист, де терорист скаржився на некомпетентність російських командирів. Вона, за словами Гіркіна, коштує російській армії втрат у живій силі. Тому, переконаний терорист, проти таких командирів слід застосовувати "репресії сталінського рівня".

"Гіркін підкреслив, що всі ешелони російського командування наповнені такими "покидьками", які сприяють "тисячам великих і малих лих, в основі яких лежить некомпетентність, тупа безмірна жадібність і зневага до людей". Критика Гіркіна у 2018 році щодо нездатності та відсутності бажання російського командування виправити свої помилки, засвоїти отримані уроки та поширити їх серед російської армії залишається центральним компонентом російської критики російської військової машини в інформаційному просторі майже за шість років потому, у 2024-му", – резюмували аналітики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини