MENU

Імітація миру: новий раунд китайських спроб помирити Україну з РФ не призведе до якихось змін, – політичний експерт

254 0

Імітація миру: новий раунд китайських спроб помирити Україну з РФ не призведе до якихось змін, – політичний експерт

Спеціальний представник КНР з врегулювання російсько-української війни Лі Хуей закінчує робочий візит до РФ, Польщі та України. За результатами зустрічей, які відбувались під час цього візиту, можна зробити висновок, що ставлення Китаю до війни РФ проти України жодним чином не змінилося.

Якихось нових чи оновлених бачень китайська влада офіційно не озвучувала. Тобто все залишається в рамках того підходу, який був окреслений раніше. Мова, зокрема, про розв’язання проблемних питань шляхом перемовин, врахування "законних безпекових інтересів" РФ і так далі.

Про це пише політичний експерт Володимир Воля, інформує UAINFO.org.

"Чому чергова поїздка спецпредставника Лі Хуея відбувається зараз? Тут треба згадати, що Китай певний час не дуже охоче порушував питання про українську проблематику.

Навіть коли повідомляв про підсумки переговорів китайських офіційних осіб із західними посадовцями. Тому, можливо, зараз КНР вирішив по-новому зафіксувати свою позицію як держави, яка прагне миру.

Читайте також: Туреччина і Китай знову закликають Росію та Україну до переговорів: що стоїть за цими "мирними планами"

Однак варто розуміти, що це жодним чином не призведе до якихось змін. Ми бачимо, що перед візитом до України, спецпредставник Китаю відвідав Росію та Польщу. У заяві за підсумками зустрічі Лі Хуея у РФ, зазначено необхідність врахування "законних безпекових інтересів РФ". Варшава ж виклала йому позицію, дуже близьку до української, але від Лі Хуея МЗС Польщі почув рівно те саме, що неодноразово чули й ми. Тобто, навряд Китай відійде від свого бачення й раптово вирішить, що потрібно починати тиснути на Росію…

Швидше, цей візит більше має іміджевого значення. Це спроба нагадати світу, що Китай є потужною державою, яка намагається щось зробити для завершення війни.

Проте, зважаючи, що підходи не змінилися, не варто переоцінювати ці прагнення.

Звісно, Китай висуває пропозицію щодо проведення міжнародної конференції за участі України та РФ. Але, знов-таки, це не змінює початкової позиції КНР й більше схоже на дипломатичний маневр з боку Пекіну. Тобто, така конференція може врешті виглядати на кшталт засідань Радбезу ООН, на яких РФ продовжує гнути свою лінію, а Україна озвучує своє. Простими словами, Китай пропонує перемовини заради перемовин.

Читайте також: "Мирні ініціативи" Китаю: Портников відповів, чи може Пекін насправді зупинити війну в Україні

Зараз складається враження, що для КНР Україна чітко оформилася як частина світу під лідерством США. Таким чином, ми стали заручниками  глобального китайсько-американського протистояння, і зсуву китайської позиції на нашу користь очікувати не варто.

Ще один момент - Лі Хуей зустрічався окремо з представниками Офісу Президента, МЗС, та, найцікавіше – з першою віце-прем’єркою Свириденко, може свідчити, що обговорювався не лише пошук формули миру, а й питання, пов’язані з діяльністю китайських компаній. Нагадаю, окремі китайські компанії Україна включила до списку спонсорів війни. І це політичний момент, який Китаю не подобається. Тому, можна припустити, що Лі Хуей намагався обговорити це чутливе для Пекіну питання.

Проте, повторюсь, це дипломатичне турне матиме більше символічних ефектів та наслідків, ніж реальних", - пише Володимир Воля.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини