MENU

В ISW оцінили здатність Росії накопичити ресурси для нового наступу в Україні

341 0

В ISW оцінили здатність Росії накопичити ресурси для нового наступу в Україні

Російське військове командування має намір створити "стратегічний резерв" військ для проведення наступальних операцій навесні-влітку 2024 року. Однак воно не планує оснащувати новосформовані частини та з'єднання необхідною кількістю озброєння й техніки у зв'язку з поточними обмеженнями оборонно-промислової бази (ОПБ).

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW) за 11 березня. Там навели оцінки українського військового оглядача Костянтина Машовця, бо вони узгоджуються з їхніми даними, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Зазначається, що країна-агресор планує оснастити лише 27-ту мотострілецьку дивізію (нібито створену на базі існуючої 21-ї мотострілецької бригади Центрального військового округу) до 87% її доктринально необхідної потужності. Обсяги збору озброєння й техніки до другого та четвертого кварталів 2024 року мають на увазі, що російське військове командування ставить аналогічну мету щодо інших нових з'єднань і частин.

За оцінкою Машовця, малоймовірно, що російські війська зможуть досягти цієї мети до вказаного терміну, враховуючи, що багато полків, бригад і дивізій ЗС РФ, які діють нині в Україні, мають лише близько 30% необхідної кількості озброєння та обладнання.

Декілька західних й українських військових чиновників та аналітиків зазначили, що обсяги виробництва танків, які повідомляються Росією, в основному відображають відновлені та сучасні машини, витягнуті зі складів, але не нове виробництво.

Читайте також: У ЦПД попередили про можливі фейки про наступ на Київ на тлі військових навчань у Білорусі

"Російська ОПБ здатна витримати поточний темп операцій армії РФ, хоча навряд чи зможе повністю підтримати потенційну наступальну операцію оперативного або стратегічного рівня з використанням стратегічного резерву живої сили до 2024 року", – погодилася з цими оцінками в ISW.

Повідомлення про те, що російські військові віддають пріоритет створенню нових недостатньо оснащених частин та з'єднань, теж узгоджуються з даними аналітиків щодо того, що Росія надає пріоритет кількості живої сили та техніки, а не їхній якості.

"Але ми продовжуємо вважати, що Росія матиме можливість розширити свою ОПБ і накопичити ресурси, якщо збереже ініціативу на всьому фронті протягом 2024 року, що дозволить їй створити умови для майбутньої наступальної операції з використанням більшого резерву живої сили й техніки", – підкреслили в ISW.

Машовець заявив, що російське військове командування має намір сформувати основну частину 27-ї мотострілецької дивізії з новосформованого 433-го полку (як повідомляється, укомплектованого з частин 21-го ЗМП, що деградували), 506-го і 589-го полків. Свої 433-й, 506-й і 589-й мотострілкові полки агресор формує на полігонах "Тоцьке" в Оренбурзькій області РФ і "Трьохізбенський" на окупованій Луганщині, плануючи привести ці підрозділи в бойову готовність до кінця весни чи початку літа 2024 року.

"Ці полки, ймовірно, призначені для швидкого перекидання в Україну, щоб компенсувати втрати на передовій, і навряд чи вони будуть укомплектовані високоякісними новобранцями або діятимуть із максимальною доктринальною чисельністю", – вважають експерти.

За їхніми словами, хоча Росія не має можливості укомплектувати й оснастити ці підрозділи ближче до їхньої запланованої кінцевої чисельності в найближчому майбутньому, військове командування майже напевно має довгострокові наміри повністю забезпечити їх і подібні підрозділи.

Машовець зазначив, що командування окупантами вже було змушене переглянути формування низки підрозділів через "невідповідності" між амбіціями Кремля та реальними можливостями Росії щодо розгортання своїх стратегічних резервів на практиці.

Аналітики припускають, що РФ надає пріоритет короткостроковим вигодам, таким як обмежені територіальні придбання, а не довгостроковій стійкості та великомасштабним оперативно значимим операціям на фронті в Україні.

ISW продовжує вважати, що використання російським військовим командуванням змін у структурі ЗС РФ для термінового введення в бій тільки сформованих і недостатньо укомплектованих підрозділів, найімовірніше, обмежить їхню безпосередню ефективність на полі бою, але буде достатнім для підтримки поточного темпу операцій.

"Основною змінною, яка, ймовірно, визначатиме швидкість, із якою такі частково поповнені російські сили зможуть просуватися цього літа, є доступність військової техніки для України, яка зі свого боку багато в чому залежить від продовження військової допомоги США", – підсумували аналітики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини