MENU

На Андріївський узвіз у Києві повернувся кіт Бегемот. ФОТО

936 0

Кіт Бегемот з примусом здійснює бажання, але є один нюанс - бажання також можна загадувати лише одне. Фото: Vasyl Tatarskyy

На Андріївський узвіз повернулась оновлена скульптура кота Бегемота – персонажа романа Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита”. У нього в лапах з’явився примус з написом “Палай москва”.

Про це у Facebook розповів автор скульптури Василь Татарський, інформує UAINFO.org.

Кіт зручно примостився на виступі будинку за адресою Андріївський узвіз, 11, поруч з будівлею Літературно-меморіального музею Булгакова. 

Надпис на примусі Бегемота. Фото: Vasyl Tatarskyy

Не судіть суворо.., не ламайте та не поливайте фарбою. Просто підійдіть та потріть примус, щоби все збулося”, – закликає автор.

"Дуже прошу вельмишанове панство не розводити срачу  з приводу даного персонажу та автора роману. Час усе розставить на свої місця. Дякую", – додав до свого допису Татарський. 

Зазначимо, перший кіт Бегемот з 2000 прикрашав фасад цього ж будинку. Він був зображений зі склянкою в одній лапі та виделкою з грибом в іншій.

Проте раптово зник у 2010-му. Знайшовся він через шість років, у підвалі колишнього ресторану у поганому стані.

Оостанні роки у Києві точаться палкі дискусії навколо Михайла Булгакова. Особливо це питання загострилося з початком повномасштабної війни. Так, Національна спілка письменників України запропонувала закрити музей російського письменника українського походження Михайла (Міхаїла) Булгакова та відкрити у приміщенні на Андріївському узвозі музей імені українського композитора Олександра Кошиця. У Спілці вважають, що у Києві не повинен працювати музей письменника, який “люто ненавидів Україну та її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах”, зокрема у романі “Біла гвардія“.

Ось одна з цитат із красномовних з цього роману  (йдеться про гетьмана Павла Скоропадського): "Я б вашего гетмана за устройство этой маленькой Украины повесил бы первым!.. Кто запретил формирование русской армии? Гетман. Кто терроризировал русское население этим гнусным языком, которого и на свете не существует? Гетман. Кто развел всю эту мразь с хвостами на головах? Гетман…".

Які до болю знайомі мотиви, і наскільки вони є «суголосними» до теперішніх драматичних реалій, коли сатанинська пітьма зі сходу нависла над Україною, а криваве мурло «русского міра» побачив увесь світ!

Булгаков, по суті, є одним із предтеч цього горезвісного «русского міра», і це яскраво відбито в його небезпечних книжках, де він оспівав і возвеличив не лише царат і монархію, а  й нелюдську жорстокість, яка притаманна росіянам і є основною рисою російської нації. Його зневажливе пихате ставлення до України викликає тільки щирий гнів і відчуття огиди.

Як ми всі вже переконалися, книжка – надзвичайно ефективна зброя, і росія цю зброю дуже активно використовує на окупованих українських територіях, показово знищуючи українські книжки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини