"Удар відчаю": експерт прокоментував масовану атаку по енергетичній інфраструктурі України
Такими масованими ударами росіяни намагаються дестабілізувати ситуацію із середини та посіяти панічні настрої серед українців.
Логіка масованого удару Росії по енергетичній інфраструктурі України навесні складається з різних компонентів, в тому числі військових. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, навіщо РФ здійснила масовану атаку по українській енергетичній інфраструктурі саме зараз, коли морозний період вже практично завершився.
В ефірі телемарафону він зазначив, що такі дії ворога мають всі логічні компоненти, в тому числі військову логіку, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Перше, я б назвав це звичайним терористичним актом, але ударом відчаю. Тому що багато чого для Росії не складається так, як би їм хотілося. На фронті прориву не відбувається, хоч Путін два тижні тому сказав, що нібито в українських військ майже закінчились патрони, а досягти цілей не може. Головнокомандувач Збройних Сил України каже, що фронт стабілізується", - акцентував Мусієнко
Друге, те що відбуваються рейди російських добровольців в Курській і Бєлгородській областях, які дезорієнтують Росію та "просто змушують Путіна визнавати, що в них громадянська війна".
Третє, те що Європа не зволікає з тим, щоб підтримувати Україну і не зважає на позицію США.
Читайте також: Масовані удари армії РФ на енергосистему України націлені на підрив роботи оборонної промисловості, – ISW
"Росія розраховувала, що Конгрес США не буде ухвалювати рішення щодо підтримки і Європа теж саме зробить, скажімо так, буде припиняти підтримку. І Росія виходить та говорить, давайте тепер на наших умовах домовлятись. Але нема цього", - підкреслив Мусієнко.
Завдавання такого масованого удару по Україні допомагає російській владі відволікти увагу російських воєнкорів і всіх тих, хто ставить незручні питання про ситуацію на фронті.
"Чому потрібно доукомплектовувати втрати, чому не можуть досягти мети. Це відвертає увагу. Тепер місяць можна говорити про ДніпроГЕС, те що вони будуть крутити й показувати", - зазначив експерт.
Також присутня суто військова логіка в масованих ударах. Він нагадав, що було багато публікацій ЗМІ з інформацією про те, що в Україні до кінця березня можуть закінчитись ракети ППО.
"Чому не перевірити. От це вже військовий компонент. Вони перевірили щонайменше двічі разів підряд. Спочатку по Києву, а потім по всій Україні. Подивилися, що в принципі коефіцієнт збиття дещо зменшився, но не критично. Якщо порівняти з попередніми обстрілами, які були, він критично не впав, зменшився не набагато. Але перевіряють. І це, до речі, теж індикатор того, що вони багато інформації намагаються саме з медіа витягнути", - акцентував Мусієнко.
Читайте також: Росіяни атакували ДніпроГЕС: які наслідки та що відомо про станцію
Крім того, такими масованими ударами росіяни намагаються дестабілізувати ситуацію із середини та посіяти панічні настрої серед українців.
Важливий момент в здійсненні Росією такої масованої атаки навесні, свідчить про спробу змінити тактику та готовність до більш потужних ударів.
"Намагаються бути непередбачуваними. Всі очікували, що це буде восени-взимку, а вони вдарили весною і ще при цьому пробують натякнути на те, що готові підривати ГЕС. Це ж натяк на те, що готові руйнувати дамби, те чого ще раніше не було. Тобто, це додаткова ескалація", - підкреслив Мусієнко.
Він додав, що таким чином росіяни "ще й грають з нами постійно, чекають, чи будуть далі удари по території Росії або ні, а також як відреагує Захід".
Читайте також: ЗАЕС на межі блекауту через масову атаку окупантів, – Енергоатом
Нагадаємо, 22 березня російські окупанти здійснили масовий комбінований удар "шахедами" у поєднанні з ракетами різних типів на інфраструктуру України, ворог випустив 151 засіб ураження. В результаті протиповітряного бою українські Сили оборони збили 92 ворожі повітряні цілі, зокрема, збито 55 ударних БпЛА типу "Shahed-136/131", 35 крилатих ракет, дві ракети Х-59.
Однією з мішеней російської атаки, по якій ворог випустив 8 ракет, стала ДніпроГЕС. Об'єкт був виведений з ладу, проте небезпеки для громадян немає.
В українському Уряді зазначили, що Росія здійснила одну з найбільших атак на українську енергетику від початку війни. Внаслідок ударів було уражено близько 20 підстанцій, електростанції, зокрема, ДніпроГЕС. Проблеми з відключеннями енергопостачання є на Харківщині, Дніпропетровщині, Одещині, Кіровоградщині, Сумщині та Полтавщині.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки