COVID-19 став сезонним: в Україні фіксують по дві хвилі захворюваності на рік, – головний санлікар
Кількість хворих значно зростає в осінньо-зимовий період.
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів "РБК-Україна", що коронавірус в Україні набув сезонного характеру, як і грип, інформує UAINFO.org.
Він розповів, що епідеміологи фіксують по дві хвилі захворюваності на коронавірус в країні за рік.
"Маємо констатувати, що це вже абсолютно рутинне захворювання. Як висловлюються представники Всесвітньої організації охорони здоров'я, це стало постійною загрозою і постійною проблемою системи охорони здоров'я. Так, "ковід" зараз має ознаки сезонності, як грип", - зазначив санлікар.
Читайте також: Буде у 20 разів смертоноснішою: лікарка-інфекціоністка пояснила, що таке хвороба "Х", і чому вона небезпечніша за COVID-19
Як він пояснив, тепер ця хвороба чітко потрапляє в основні сезонні піке. З вересня-жовтня по листопад-грудень фіксують зростання кількості хворих.
"Захворюваність триває у січні, лютому, березні та частково квітні. Також це час, коли збільшується захворюваність на грип. Починаючи від травня, ми будемо спостерігати другу невелику хвилю. Вона завжди менша, ніж перша. Зараз бачимо що "ковід" в середньому становить 1% від загальної кількості всі гострих респіраторних вірусних інфекцій по захворюваності станом на перший тиждень березня", - підсумував Кузін.
Зараз в Україні циркулює багато штанів коронавірусу, людина, яка перехворіла одним з них, може мати імунітет. Але не можна сказати, що серед українців сформувався "колективний імунітет".
Читайте також: В Україну завезли вакцину проти дифтерії та правця: кому необхідно отримати профілактичне щеплення
"Зараз циркулює достатньо велика кількість різних штанів Омікрона, і після хвороби у людини буде імунітет суто від того вірусу, яким вона була інфікована. А вакцина створює широкий імунітет від усієї групи коронавірусів. Тому про якийсь "загальний" імунітет я б не говорив", - пояснив він.
Кузін додав, що вакцина від штаму Омікрон створює більш специфічний імунітет, але не захищає і від інших штамів. Він наголосив, що вакцинуватися від COVID-19 потрібно.
"Вакцинуватися все ще важливо, і нам треба вийти хоча б на "довоєнні" показники. Хоча б первинний курс щеплення у вигляді двох рекомендованих доз зробило не так багато людей. А по бустерних вакцинах - ще менші показники", - сказав головний санітарний лікар України.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки