MENU

В Україну завезли вакцину проти дифтерії та правця: кому необхідно отримати профілактичне щеплення

123 0

В Україну доставлено понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році

Вакцину болгарського виробництва на запит МОЗ придбало державне підприємство, йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я (МОЗ), інформує UAINFO.org.

Наразі в країну вже доставлено 1 039 500 доз, наступне постачання складе 18 300 доз. 

5% від отриманої кількості буде розподілено до медзакладів в областях, тоді як 25% поставленої вакцини зберігатимуться на національному рівні як резервний запас, який може бути розподілений в регіони за потреби.

Ця вакцина призначена для проведення безоплатних щеплень за календарем профілактичних щеплень (https://bit.ly/3sTaxCg).

Препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих.

У МОЗ нагадали, що безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Усі вакцини за цим календарем в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років.

Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Календаря профілактичних щеплень, але є у кожній області та безплатна для населення.

Якщо графік вакцинації порушено (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу.

Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини