MENU

Удар по десантним кораблям "Азов" та "Ямал": експерти розповіли, чому для окупантів це дуже велика втрата

1336 0

Удар по десантним кораблям "Азов" та "Ямал": експерти розповіли, чому для окупантів це дуже велика втрата

До того ж виведення з ладу головного вузла зв’язку може завдати бодай тимчасово суттєві проблеми з управлінням усім ЧФ РФ як об’єднанням стратегічного рівня.

Як повідомляє Defense Express, після знищення великих десантних кораблів (ВДК) Чорноморського флоту Російської Федерації "Азов" та "Ямал" у Чорному морі залишилося лише 7 десантних кораблів РФ, інформує UAINFO.org.

Зазначається, що за підсумками сьогоднішнього ракетного удару в російських загарбників у Чорному морі залишилось усього 7 десантних кораблів, і це включно з тими ВДК, які були перегнані з Балтійського та Північного флотів напередодні вторгнення у лютому 2022 року:

  • 1 корабель проєкту 11711: "Петр Моргунов" (Північний флот РФ)
  • 2 кораблі проєкту 1171 "Тапир": "Николай Фильченков" та "Орск" (обидва - ЧФ РФ)
  • 4 кораблі проєкту 775: "Королев" та "Калининград" (обидва - Балтійський флот), "Георгий Победоносец" та "Оленегорский горняк" (обидва - Північний флот).

 

Читайте також: Генштаб повідомив про успішний удар по центру зв'язку ЧФ РФ в Криму. Також уражено кораблі "Ямал" та "Азов"

Видання зазначає, що в строю самого Чорноморського флоту РФ тепер формально лишається лише два десантні кораблі, що належать до проєкту 1171 "Тапир", та є по суті найстарішими на ЧФ. При цьому раніше пошкоджені десантний корабель ЧФ РФ проєкту 775 "Минск" та аналогічного проекту "Оленегорский горняк" зі складу Північного флоту – ще в процесі ураження.

Окремо аналітики звертають увагу на знищення центру зв’язку ЧФ РФ. Вони стверджують, що виведення з ладу головного вузла зв’язку може завдати бодай тимчасово суттєві проблеми з управлінням усім ЧФ РФ як об’єднанням стратегічного рівня.

"Оскільки тут мова про управління одночасно і по "горизонталі" (тобто кораблями та іншими складовими), так і по "вертикалі": в результаті зміни системи підпорядкування Чорноморський флот тепер підпорядковується не штабу Південного військового округу ЗС РФ в Ростові, а Москві при "посередництві" головнокомандуючого ЧФ РФ. Тобто Кремлю ледь чи не напряму", - йдеться у статті.

Читайте також: ВДК "Азов" та "Ямал": що відомо про кораблі ЧФ РФ, які ЗСУ уразили в ніч на 24 березня

Своєю чергою військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко наголошує, що великі десантні кораблі "Азов" і "Ямал" були останніми "робочими тюленями" проєкту 775 у Чорноморському флоті Росії.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі, говорячи про значущість удару по тимчасово окупованому півострову Крим у ніч на 24 березня.

"Крім пошкоджених і знищених об'єктів у вигляді центру зв'язку та об'єктів, пов'язаних із системою управління та інфраструктурою РОВ, вельми надихають повідомлення про ураження БДК "Азов" і "Ямал". Річ у тім, що БДК "Азов" і "Ямал" були останніми "робочими тюленями" чорноморської флотилії проєкту 775", - зазначив Коваленко.

Він нагадав, що БДК проєкту 775 - це не просто основний "робочий тюлень" російського флоту, а й корабель, який Росія не може виробляти, оскільки за часів СРСР його будували на верфі Stocznia Północna - не в Союзі, а в Польщі, у Гданську.

"Тому, навіть якщо ці кораблі не пішли на дно, а були пошкоджені, їхній ремонт, за певних пошкоджень, просто нереальний.

Чорноморський флот... Чорноморська флотилія... Судномодельний гурток...", - написав експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини