Лукашенко зруйнував версію Кремля, що нападники на "Крокус" тікали в Україну: в ISW оцінили наслідки
Своєю заявою про те, що нападники з Crocus City Hall спершу тікали у бік Білорусі, самопроголошений лідер країни Олександр Лукашенко підірвав наративи Кремля про причетність України. Ймовірно, у такий спосіб він намагався запобігти дискусіям про гіпотетичні зв’язки нападників з його країною, вказавши на роль білоруських силовиків в арештах підозрюваних.
На це звернули увагу аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Там нагадали, що 26 березня Лукашенко повідомив, що стрільці планували втекти з Брянської області РФ до Білорусі, але країна запровадила посилений режим безпеки. Це змусило нападників змінити курс на російсько-український кордон.
"Припущення Лукашенка про те, що нападники прямували в бік Білорусі до того, як білоруські та російські спецслужби змусили їх змінити напрямок, категорично суперечить твердженням президента Росії Володимира Путіна щодо планованої втечі нападників", – зауважили аналітики.
Вони наголосили, що на відео з геолокацією від 23 березня видно, як російські військові захопили чотирьох нападників у лісовій зоні вздовж траси E101 приблизно за 20 кілометрів на південний схід від російського міста Брянськ. Зазначене місце зйомки розташоване приблизно за 95 кілометрів від українського кордону, або за 130 кілометрів від місця, де E101 перетинає Україну. Цей пункт розташований приблизно за 124 кілометри від білоруського кордону та приблизно за 25 кілометрів від траси А-240, яка веде до Гомеля, Білорусь.
Читайте також: Вадим Денисенко: Теракт в Крокусі. Інша версія. Маленький латентний держпереворот?
Відповідно до заяви Лукашенка, зловмисники спершу їхали трасою А-240 у бік Білорусі, але побачили блокпости чи інші об’єкти та змінили курс на схід лісовими дорогами до траси E101.
"Припущення про те, що нападники прямували до Білорусі, ймовірно, щоб знайти там притулок, могло мати згубні політичні наслідки для Лукашенка та його режиму. Це викликало б запитання про те, чому вони вважали, що там їм буде безпечніше, і хто, на їхню думку, міг би їх там прийняти. У такий спосіб Лукашенко, можливо, хотів запобігти дискусіям про гіпотетичні зв’язки нападників із Білоруссю", – вважають аналітики.
"Хоча заява Лукашенка підриває наявний кремлівський наратив, вона зменшує його вразливість до спроб Кремля використати непублічну інформацію про початкові плани втечі нападників, щоб тиснути на нього в майбутньому", – додали в ISW.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки