MENU

Суд зобов'язав УПЦ МП повернути державі Успенський собор, де відспівували Тараса Шевченка

318 0

Успенський собор у Каневі

Суд зобов’язав Українську православну церкву Московського патріархату повернути у державну власність Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття у Каневі. Про це повідомили в Офісі генпрокурора, інформує UAINFO.org.

"За позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області суд зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття", – зазначили в ОГП.

Вказано, що 2003 року виконком Канівської міської ради дозволив УПЦ МП оформити право власності на пам’ятку археології. Згодом це стало підставою для реєстрації права колективної власності.

В ОГП зазначили, що українське законодавство забороняє відчуження пам’яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності. Суд визнав незаконними та скасував: 

  • рішення виконкому Канівської міськради;
  • свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ МП; 
  • державну реєстрацію речового права на об’єкт культурної спадщини національного значення.

В ОГП повідомили, що орієнтовна вартість будівлі Успенського собору становить понад 8,5 млн грн.

Успенський собор в історії

Успенський собор – це стародавній храм часів Київської Русі. Його збудував князь Всеволод Ольгович.  У 1185 році біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. В Успенському соборі 1587 року поховали страченого у Львові козацького лідера Івана Підкову.

Читайте також: Лобіст Новинського погрожує нардепам, які хочуть заборонити Московську церкву в Україні 

Храм також не раз слугував сховищем для міщан, коли на місто нападали вороги. Будівля собору довго стояла зруйнованою після того, як 1678 року підпалили турки та кримські татари. Тоді у соборі саме ховалися жителі Канева. Перші відновлювальні роботи почалися у 1781-1787 роках, а сучасного вигляду храм набув у 1805–1810 роках.

У 1861 році саме в Успенському соборі відспівали кобзаря та видатного українського поета Тараса Шевченка. Звідти прах українця віднесли на Чернечу гору.

Читайте також: Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври остаточно передали державі

Коли ж собор реставрували протягом 1966-1970 років, то знайшли на його території староукраїнські елементи. Протягом 1972–1990 рр. у приміщенні собору функціонував Канівський музей народного декоративного мистецтва. Після остаточної реставрації 1993 року собор передали релігійній громаді УПЦ МП.  

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини