Українцям загрожує підвищення тарифу на "світло": що відомо
Через російські атаки по українських енергооб'єктах є ймовірність підвищення тарифу на електроенергію для населення.
Про це розповів міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю Bloomberg, інформує UAINFO.org.
"Руйнування були значні — і в електроенергетиці, і в електропередачі. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштаби збитків, оскільки багато об’єктів все ще в руїнах, і ми не можемо до них дістатися", - розповів посадовець.
Він зазначив, попри те, що збитки офіційно не підраховані, вони вже вимірюються мільярдами гривень і продовжують зростати. Масштаби можуть досягти мільярдів доларів.
"Наразі постраждало шість гігават електроенергії, що втричі більше, ніж Україна планувала імпортувати із Заходу цієї зими. ДТЕК заявила , що 80% її об'єктів серйозно пошкоджено", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: Росія краде українське зерно: як і куди його вивозять, – розслідування NGL
Постійні російські атаки загрожують не лише втратою електроенергії, а й екологічними катастрофами.
"Атаки на гідроелектростанції є актами тероризму та військовими злочинами, оскільки вони впливають не лише на виробництво енергії, а й на роботу дамб на річках", – пояснив міністр.
Він додав, що більше пошкодження мережі ускладнить ситуацію влітку, коли споживання досягне свого піку.
"Ми обов'язково будемо спілкуватися з людьми. Кожен хоче жити комфортно, але ми повинні думати про те, що зараз є обмеження... Залежно від ситуації в липні-серпні ми будемо просити людей максимально економити. Росіяни не можуть викликати повторення відключень 2022 і 2023 років. Навіть у разі величезних збитків ми матимемо базову генерацію, яка покриває від 30% до 50% наших потреб", - сказав Галущенко.
Також міністр не виключає ймовірність підвищення тарифу на електроенергію для населення. Для цього уряд зараз вивчає різні варіанти фінансування ремонту своїх енергооб'єктів. Це при цьому, що у червні минулого року після зимових атак ціна на електроенергію зросла майже вдвічі.
"Сьогодні ситуація ще складніша, порівняно з минулим роком, оскільки ми втратили багато гідроелектроенергії і змушені проводити планові ремонти атомних блоків", — резюмував Галущенко.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки