MENU

Все, що потрібно знати, щоб замінити моторну оливу та фільтр самостійно

270 0

Самостійна заміна оливи та оливного фільтра для вашого автомобіля — не тільки можливість заощадити трохи грошей та часу, це спосіб тримати на контролі якість обслуговування машини. Не кожен може зробити складний ремонт, але самостійне обслуговування може значно зменшити ризик такого ремонта. Причому заміна оливи і фільтра — одна з найпростіших операцій, яку можна навчитися робити всього за декілька хвилин читання цієї статті.

Список потрібних матеріалів

Купити оливу і оливний фільтр треба заздалегідь. Упевніться, що знаєте, який тип оливи і яка кількість потрібні вашому авто. Про це пишуть у посібнику користувача. Придбайте також нове ущільнююче кільце для зливної пробки та засіб для чищення гальм, якщо немає залишків.

Крім розхідників для заміни знадобляться деякі інструменти з мінімального набору автолюбителя: торцевий ключ, знімач оливних фільтрів, тріскачка, порожня канистра, захисні окуляри, рукавички і ганчір'я.

Покрокова інструкція

Почніть з безпеки: одягніть рукавички та окуляри. Дайте автомобілю трохи постояти, якщо він тільки що зупинився —  так ви не обпечетеся гарячою моторною оливою.

Коли будете готові почати, відкрийте кришку заливної горловини у верхній частині двигуна. Це допоможе оливі швидше стекти. Ослабте зливну пробку приблизно наполовину за допомогою тріскачки. Закінчуйте відкручувати вручну, швидко відкрутивши болт в самому кінці. Очистіть пробку засобом для чищення гальм, щоб видалити будь-який метал або забруднення.

Після того як олива повністю стече, поставьте новий ущільнювач в зливну пробку і знову закрутить її вручну до затягування, а потім застосуйте тріскачку. Протріть дно оливного піддону і область навколо зливної пробки ганчіркою.

Далі зніміть старий фільтр вручну або за допомогою знімача. Тримайте фільтр вертикально, щоб з нього не потекла олива. Перш ніж встановлювати новий фільтр, заправте його свіжою чистою оливою — так підшипники двигуна та інші деталі скоріше її отримають. Встановіть фільтр вручну, без допомоги гайкового ключа.

Наступним кроком буде додавання нової оливи у верхню частину двигуна. Використовуйте воронку, щоб не розлилося. Крім того, остаточно упевніться, що наливаєте правильну кількість оливи потрібного типу.

Після того як буде залито належну кількість, закрийте кришку і запустіть автомобіль на п'ять хвилин, щоб свіжа олива почала циркулювати в системі. Вимкніть автомобіль і насолоджуйтесь виконаною роботою!

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини