"Життя буде таким, яким ви його створите". Зірка "Назад у майбутнє" прокоментував невиліковний діагноз, який йому поставили 33 роки тому
Відомий голлівудський актор Майкл Джей Фокс, відомий за фільмами "Назад у майбутнє", "Американський президент" та серіалом "Сімейні узи", вже 33 роки бореться із невиліковною хворобою Паркінсона. Чоловікові у 1991 році лікарі спрогнозували 10 років більш-менш нормально функціонування, але він досі намагається контролювали свій стан та вважає, що власне здоров'я тільки у своїх руках.
Хвороба Паркінсона вражає нервову систему людини, через що вона не може повністю контролювати свої рухи. Як розповів 62-річний актор в інтерв'ю People, у 2000 році він створив Фонд Майкла Джея Фокса з дослідження хвороби Паркінсона, який займається пошуками ліків проти недугу, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
На сьогодні науковцям вже вдалося знайти біомаркер, який дозволить визначати "перші дзвіночки" ще до того, як з'являться перші симптоми. "Це був один із небагатьох випадків, коли я плакав через те, що ми робили. Ми хотіли знайти спосіб, за допомогою якого ми можемо діагностувати хворобу до того, як з’являться симптоми. Тому що тоді ми могли б лікувати її, і у вас її ніколи не було б. Це був великий прорив – і чудовий момент", – розповів він.
Читайте також: Відомий український хореограф поділився, що страждає на важку хворобу
Через хворобу Майкл Джей Фокс відчув життя на повну, що дало йому можливість ствердити, що кожна людина творець свого життя і на прогнози оточення не варто зважати.
"У що я вірив тоді і в що вірю зараз, можливо, я не можу це виразити тими самими словами, але ви можете робити все, що завгодно. Вам не потрібно слідувати прогнозам інших людей щодо того, яким буде ваше життя. Життя буде таким, яким ви його створите", – ствердив актор.
Раніше в нього знаходили доброякісну пухлину хребта, яка могла зробити зірку інвалідом. Протягом чотирьох наступних місяців актору довелося вчитися заново ходити.
"Якби мені не зробили операцію, то у мене був би параліч. Пухлина стискала спинний мозок, тому їм довелося бути дуже обережними, щоб не завдати подальшої шкоди", – розповів Джей Фокс.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки