Україна може "відмовитися" від долара: як рахуватимуть курс гривні
Прив'язка курсу гривні до євро – і, відповідно, відмова від долара – не відбудеться ні у 2024-мц, ні у 2025 році. Ба більше, саму заяву НБУ про "відмову" від долара слід розглядати більше як політичну – у світлі прагнення України вступити до Євросоюзу.
Зазначається: єдине, що на практиці планують отримати банківські казначеї у 2024-2025 роках, "це регулярну публікацію Національним банком довідкового курсу гривня/євро о 12 годині", інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
"Заяву Нацбанку про те, що він готовий подумати у майбутньому про прив'язку гривні до євро на фінансовому ринку назвали суто політичною, ніхто не чекає від нашого регулятора конкретних кроків у цьому напрямку чи опрацювання дорожньої мапи. Але всі розуміють, що НБУ потрібно було це сказати в рамках спільної кампанії зі вступу України до Євросоюзу", – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Навіщо та кому потрібні агрегатори курсів валют?
При цьому наголошується: зараз мало хто вірить, що Україна змінить основну курсову прив'язку гривні з долара на євро до кінця 2024 року або навіть 2025-го. Це вважається далекою перспективою.
"За повної інтеграції України до Євросоюзу (особливо це стосується товарних імпортно-експортних відносин) цілком логічно „прив'язати" гривню до євро. Однак, це аж ніяк не означає, що все відбудеться в якійсь найближчій перспективі. Це, радше, вектор, наміри, для втілення яких знадобиться низка рішень", – пояснили автори матеріалу.
Чому в Україні заговорили про "відмову" від долара
Раніше ж у самому Нацбанку зазначили: причиною можливої прив'язки гривні до євро замість долара є зростання частки валютних угод, що здійснюються в країні, саме в євровалюті.
Там наголосили: вже зараз за операціями з купівлі безготівкової валюти клієнтами частка операцій на євро впритул наблизилася до 50%. А "учасники ринку вже потребують розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро на міжбанку станом на 12 годину".
Євро не конкурент долару
Втім, підкреслюють автори матеріалу, поки що долар є найпоширенішою валютою для міжнародних платежів. І євро ще не зможе скласти йому конкуренцію.
Ба більше, зазначається, що на доларових інструментах можна більше заробляти, ніж на євро. Тому для переходу в євро як основну курсоутворювальну валюту "необхідні інші, не лише економічні, а й соціально-політичні чинники".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки