MENU

Невеселий "рекорд": 72-річний чоловік хворів на коронавірус 613 днів

493 0

Невеселий "рекорд": 72-річний чоловік хворів на коронавірус 613 днів

У Нідерландах 72-річний чоловік встановив світовий рекорд із тривалості хвороби на коронавірус. Він страждав він недуги протягом 613 днів, пережив 50 мутацій COVID-19, і врешті-решт, на жаль, помер.

Чоловік підхопив "ковід" ще в лютому 2022 року, інформує UAINFO.org з посиланням на британську газету Daily Star.

За словами вчених, за час хвороби вірус мутував близько 50 разів, а люди з ослабленим імунітетом, як цей голландець, є ідеальними інкубаторами для нових смертельних штамів.

Хоча було кілька випадків, коли люди були носіями вірусу протягом сотень днів, визнано, що 72-річний чоловік мав найтривалішу інфекцію, йдеться в статті.

Його госпіталізували до Медичного центру університету Амстердаму в лютому 2022 року, імовірно, зі штамом "Омікрон". Чоловік раніше пережив лікування трансплантацією стовбурових клітин, що класифікувало його як імунокомпрометованого.

Читайте також: COVID-19 став сезонним: в Україні фіксують по дві хвилі захворюваності на рік, – головний санлікар

Стан пенсіонера також ускладнився розвитком посттрансплантаційної лімфоми, для лікування якої він отримував таргетні ліки від раку, що виснажують всі наявні В-клітини, зокрема ті, що відповідають за вироблення антитіл до ковіду.

Хоча пацієнт отримав кілька щеплень від коронавірусу, під час госпіталізації в нього не спостерігалося помітної реакції на антитіла. Йому призначили додаткове лікування, зокрема антитіла проти SARS-CoV-2 під назвою сотровімаб, антитіла проти IL6 сарілумаб і дексаметазон, але клінічної відповіді не було.

Медики виявили, що вірус розвинув мутацію стійкості до сотровімабу вже через 21 день після отримання антитіл. Також спостерігався мінімальний розвиток антитіл проти спайкового вірусу протягом першого місяця, що свідчило про те, що імунітет чоловік не міг очистити його від вірусу.

Така тривала хвороба призвела до нового, імуностійкого варіанту вірусу через його тривалу еволюцію в організмі.

На жаль, врешті-решт чоловік піддався рецидиву захворювання у своїй крові. За даними дослідників, він залишався Covid-позитивним з високим вірусним навантаженням протягом 613 днів.

На щастя, мутований варіант від нього більше нікому не передавався.

Інфікування протягом року і восьми місяців призвело до того, що пацієнту довелося довго перебувати в ізоляції та використовувати засоби захисту, що, за словами дослідників, значно знизило якість життя чоловіка в останні дні життя.

Тести показали, що його вірус здійснив 50 мутацій.

За словами медиків, люди з нормальним імунітетом, як правило, одужують від коронавірусу за кілька днів або тижнів, однак у пацієнтів з ослабленим імунітетом може розвинутися персистуюча інфекція з тривалою реплікацією та еволюцією вірусу.

На думку науковців, штам "Омікрон" виник у людини з ослабленим імунітетом, що підкреслює необхідність пильного спостереження за такими пацієнтами.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини