MENU

Не плутати з повісткою: за новим законом ТЦК вручатиме ще один документ

2017 0

Не плутати з повісткою: за новим законом ТЦК вручатиме ще один документ

В Україні Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки зможуть вручати громадянам не лише повістки, а й вимоги. Цей документ фактично є "попередженням", після якого ТЦК може звернутися до суду для обмеження ухилянта у праві керування транспортним засобом.

Нововведення передбачене новим законом про мобілізацію, інформує UAINFO.org з посиланням на "Судово-юридичну газету".

Вимога ТЦК може торкнутися громадян, якщо встановлено невиконання ними обов'язків, передбачених:

– ч. 1 ст. 22 у новій редакції (неявка на виклик ТЦК, непроходження медичного огляду);

– ч. 3 ст. 22 (неуточнення у ТЦК своїх військово-облікових даних протягом 60 днів);

– вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення законодавства про мобілізацію).

Керівник ТЦК та СП, якщо факт порушення встановлений, спочатку має звернутися до поліції щодо здійснення адміністративного затримання й доставки такого громадянина до ТЦК.

Далі, у разі отримання письмової відповіді від поліції про неможливість здійснити адмзатримання й доставку, керівник військкомату протягом п'яти днів надсилає громадянину в паперовій формі засобами поштового зв'язку рекомендованим листом із повідомленням про вручення вимоги про виконання обов'язків. Документ, який називається "вимога", не слід плутати з повісткою.

Читайте також: Нові покарання для ухилянтів: Малюська розкрив плани Кабміну

Днем вручення вимоги ТЦК вважатиметься:

– день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв'язку;

– день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою ТЦК;

– день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

Якщо військовозобов'язаний ігноруватиме вимогу й добровільно протягом 10 календарних днів від дня вручення не виконає обов'язків, військкомат матиме можливість передавати справу до суду, щоб обмежити ухилянта у праві керування авто.

Наступна процедура повністю залежить від суду. Додамо: крім вищезгаданого обмеження до особи чи підприємства, де вона працює, можуть застосувати досить серйозні штрафи за порушення правил військового обліку. І в такому разі складна судова процедура не потрібна.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини