США передадуть Україні у новому пакеті допомоги далекобійні ракети ATACMS – CNN
Найближчий наступний пакет американської військової допомоги Україні буде вартістю, ймовірно, 1 мільярд доларів. Окрім іншого, він може містити "далекобійні ракети ATACMS".
Про це повідомили неназвані, але "численні джерела" CNN. Зазначається, що США, "ймовірно, вперше надішлють Україні ATACMS великої дальності, або відповідні армійські тактичні ракетні системи", передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Вочевидь, маються на увазі MGM-140B ATACMS Block 1A (на зображенні). Ракети Army TACtical Missile System різних модифікацій утворюють ціле сімейство AFOM, що є боєприпасами для систем M142 та M270. За класифікацією НАТО їх вважають "ракетами малої дальності", вони мають радіуси ураження від 140 км до 300 км.
Читайте також: Зеленський та Байден домовились про постачання ATACMS для України
Минулої осені США вперше відправили в Україну ракети ATACMS, з мінімальною дальністю. Всього було 12 таких ракет, завдяки їм, окрім іншого, було завдано удару по аеродромах у Бердянську та Луганську. У жовтні минулого року український президент Володимир Зеленський підтвердив успішне застосування ATACMS по згаданих аеродромах.
Голова комітету Сенату з розвідки Марк Ворнер заявив, що сподівається: ракети ATACMS буде відправлено в Україну до кінця наступного тижня.
"Це мало статися ще пів року тому. Наступний найкращий час – прямо зараз. Я сподіваюся, щойно (законопроєкт про військову допомогу) дійде до президента, а це буде максимум у середу, ці поставки буквально запустять, разом з ATACMS найбільшого радіуса дії", – сказав сенатор.
Окрім ракет, кількість яких поки ніхто не може назвати, до нового пакета допомоги увійдуть боєприпаси для протиповітряної оборони та артилерії, бойові машини Bradley та підривна зброя, повідомили джерела CNN.
Читайте також: Сенат США ухвалив законопроєкт про допомогу Україні на 61 млрд доларів: Байден обіцяв підписати негайно
Військова допомога буде надходити з власних запасів США і стане першим у цьому році пакетом допомоги для України, крім березневого пакета від Пентагону. Щоправда, останній було зібрано завдяки економії в інших частинах військового департаменту США, тому він був лише у 300 мільйонів доларів.
Офіційні представники Білого дому та Пентагону наразі не коментують зміст пакета допомоги. У Байдена тільки зауважили, що "готові швидко надіслати військову допомогу Україні для задоволення їхніх термінових потреб на полі бою та протиповітряної оборони".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки